Strážníci pár dostihli a požadovali vysvětlení. Muž se ještě snažil zachránit, co se dá, a ze šlamastyky vybruslit výmluvami: nejprve tvrdil, že si kartu půjčili od známé, pak zase vykládal, že patří někomu jinému… Byl to ale marný boj. Záhy se potvrdilo, že karta je kradená.

Vnikl do cizího domu a chtěl se prátÚtokem na strážníky se zřejmě chtěl vyhnout polízanicím opilý mladík, který nejprve tropil virvál a pak se vloupal do rodinného domu. Stalo se to ve čtvrtek nad ránem v Lojovické ulici v Libuši na okraji Prahy. Hlídku městské policie tam před šestou hodinou přivolal muž, na jehož dům sprostě nadávající mladík házel prázdné láhve od piva. Výtržník se mezitím schoval na balkonu vedlejšího rodinného domu, odkud nechtěl slézt ani po výzvách uniforem. Naopak: rozbil sklo ve dveřích a vnikl dovnitř.

Rámus probudil majitele spící ve druhém patře, které strážníci vyzvali, aby se v pokoji uzamkli. V té době už dorazily posily, a tak strážníci vešli do domu. Najít mladého muže, který se skrýval ve skříni, nebyl problém: stačilo jít po kapkách krve. Při rozbíjení skla se totiž dotyčný pořezal.

Vzdát se ale nechtěl, ani když byl objeven: zaútočil na strážníky zbraněmi, které v domě našel – kovovou tyčí a kuchyňským nožem. Musel být zpacifikován silou a dostal pouta.

Řidič šněroval s autem, potom i jazykemKličkováním po celé šíři vozovky na sebe v pátek hodinu po půlnoci upozornil řidič, jehož jízda ve Lhotecké ulici v pražských Modřanech neunikla pozornosti strážníků. Když motohlídka auto zastavila, bylo zřejmé, kolik uhodilo, sotva řidič vystoupil z auta. Stál velmi nejistě, udržet rovnováhu mu dělalo zjevné potíže – a když promluvil, bylo to zmatené; kloudného slova z něj strážníci nedostali. Pach alkoholu vanoucí z jeho dechu ale poskytoval vysvětlení i beze slov. Podezření pak potvrdila dechová zkouška s výsledkem přesahujícím 1,2 promile. Šoféra si proto jako podezřelého ze spáchání trestného činu odvezli přivolaní policisté.