Kořist ho nejspíš zklamala: odnesl si pár stokorun. Zatím ovšem dotyčnému vychází předpoklad, že se na něj nepřijde. Změnit by to mohli všímaví svědci, kterým by popis podezřelého mohl být povědomý. Hledá se štíhlý muž vysoký 170 – 175 cm, kterému může být kolem 45 let – a zřejmě má viditelně zkažené zuby, připomněl ve čtvrtek Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Nápadný byl dotyčný i chemickým pachem – jako po acetonu. „Byl pravděpodobně bílé pleti. Nicméně byl velice neudržovaný a jeho pleť působila špinavě až dotmava," doplnil. Dojem ještě umocnily rozcuchané světle hnědé vlasy ostříhané nakrátko a asi třídenní strniště na tváři. Popis ještě doplňuje informace o nápadně malých rukou se zašpiněnou a popraskanou kůží; prodavačka si všimla i okousaných nehtů. Na sobě měl muž obnošenou modrou péřovou bundu s bílým příčným pruhem přes prsa. Při pátrání by mohl pomoci také identikit – kreslený portrét, který se detektivům podařilo sestavit za spolupráce přepadené ženy. Jakékoli informace o osobě, která by na něm měla být zachycena, přivítají policisté na lince 158.

Odsouzený se vyhýbá testu již rok a půl
Možná se skrývá na Jičínsku, odkud pochází (hlášen k pobytu je na adrese radnice v Jičíně), spíš ale zmizel někde v Praze. To kriminalisté z Královéhradecka předpokládají o 43letém Romanu S., po kterém pátrají již od předloňského podzimu. Měl by si odpykávat trest za znásilnění, který mu vyměřil Obvodní soud pro Prahu 8; navíc soud ve Žďáru nad Sázavou řeší případ zanedbání povinné výživy. Do vězení odsouzený nenastoupil, stejně jako se neobjevil v jednací síni – a kde se zdržuje, není známo. Policejní detektivové však zachytili signály, že nyní by se měl hledaný pohybovat na území Prahy. Vystopovat se ho nicméně nepodařilo, tím méně zatknout, a tak se policisté ve čtvrtek obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Hledá se hubený muž vysoký 175 – 180 cm, který má černé vlasy a hnědé oči; s viditelnou jizvou na levém předloktí. Jakékoli informace k Romanu S. lze předat prostřednictvím linky 158 – a je také možné kontaktovat jičínské kriminalisty na přímém telefonním čísle 974 533 101.
close Hledaný Roman S. info Zdroj: ČTK/Policie ČR zoom_in  

Dívku uprchlou z ústavu už policie nehledá Pražští policisté ukončili pátrání po 16leté svěřenkyni dětského diagnostického ústavu, která se nevrátila z povolené vycházky. Údaje o mladistvé konzumentce drog a alkoholu byly vyřazeny z internetové pátrací databáze.

Z kluziště si kdosi neznámý odnesl peněženkuVarováním i pro ostatní může být případ víkendového okradení ženy, který policisté z Prahy-venkov: Východ kvalifikují nejenom jako krádež, ale také jako neoprávněné opatření platební karty. Jednapadesátiletá žena, která vzala svou vnučku na kluziště, totiž přišla o peněženku. Kdosi neznámý ji obral přímo za jejími zády: ve chvíli, kdy se babička zajímala o to, holčička na levé ploše na Masarykově náměstí v Brandýse nad Labem sportuje, připomněla policistka Eva Hašlová. „Žena si z kabelky vyndala mobilní telefon, na který si natáčela, jak vnučka bruslí. Kabelku si pak nechala otevřenou," přiblížila, co zatím neznámému pachateli stačilo k tomu, aby se obohatil. Jedno chmátnutí – a peněženka změnila držitele. V případě, že se zloděje podaří vypátrat a usvědčit, mohl by u soudu být ve hře až dvouletý trest.

Půlnoční návštěvník chtěl odnést maso i uzeninyPokus o krádež balíku uzenin a krabice s mraženým masem zmařila hlídka strážníků z Prahy 2, která byla ve čtvrtek po půlnoci přivolána k restauraci poblíž stanice metra Vyšehrad. U zadního vchodu objevila muže s páčidlem, který se pokoušel otevřít mříž, přiblížil prvotní zjištění Jan Čihák z centrály městské policie. Dotyčný, u něhož se našly kleště, baterka a několik šroubováků, dostal okamžitě pouta. Ukázalo se pak, že už předtím, než se pustil do boje s mříží, podezřelý už na místě hospodařil po svém. „Při kontrole, zda se na místě nenacházejí ještě další osoby, strážníci zjistili, že muž se pokoušel ze skladu ukrást uzeniny a maso," konstatoval Čihák. Kořist si ale k odnesení stačil dotyčný jen připravit. Případem se nadále zabývají policisté.
close Krádež balíku uzenin. info Zdroj: Městská policie Praha zoom_in   close Krádež balíku uzenin. info Zdroj: Městská policie Praha zoom_in

Vánoční krádež na Proseku řeší policisté až z MladoboleslavskaByť se jedná o událost z Prahy, prošetřují případ policisté z Bělé pod Bezdězem, připomněl ve čtvrtek „mladoboleslavské" souvislosti kauzy okradení 45letého muže, která se vlastně týká Proseka. Policistům, kteří zveřejnili kamerové záběry a žádají o pomoc veřejnost, by tak mohli spíš pomoci všímaví občané právě z Prahy. close Muž podezřelý z krádeže na Proseku. info Zdroj: Policie ČR zoom_in
Policisté hledají neznámého pachatele, který loni 23. prosince obral majitele o tašku s penězi, dvěma kreditními kartami a osobními doklady. Stalo se to v brzkých ranních hodinách na Proseku; u Sportbaru v Lovosické ulici. Okradený, který utrpěl škodu vyčíslenou na 26 tisíc korun, však událost ohlásil až 2. ledna – a to na Mladoboleslavsku. Proto věc řeší tamější policisté.
Již krátce po činu, 23. prosince po šesté ranní, zaznamenaly bezpečnostní kamery podezřelého muže, který prostřednictvím bankomatů v Praze 9 vybíral peníze z účtů okradeného. „Právě výpověď tohoto muže by mohla významně přispět k objasnění případu," zdůraznila ve čtvrtek Lucie Nováková z mladoboleslavské policie. Pokud někdo ví, kde ho hledat, může policistům poradit na kterékoli služebně, prostřednictvím linky 158 – nebo zavolat přímo na telefonní číslo 974 877 710.

Z loupeže v Čelákovicích podezřívají muže ze severu ČechPo pachateli přepadení benzinky v Čelákovicích už nepátráme. To je úspěch, jímž se ve čtvrtek pochlubili kriminalisté územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ. Po necelých dvou měsících se podařilo dopadnout 28letého muže z Nového Boru. Podezřelý z Českolipska, tedy až z Libereckého kraje, byl ve středu obviněn z loupeže.
K přepadení došlo 19. prosince, kdy se v půl deváté večer objevil na pumpě muž s nožem v ruce. Domáhal se peněz, které skutečně dostal. Z místa činu utekl s více než 15 tisícovkami.
Ještě 1. února přitom detektivové zjevně nešli po nijak horké stopě. Tehdy informovali o podrobnostech případu a obrátili se na veřejnost s žádostí o pomoc. K totožnosti podezřelého získali od občanů několik ohlasů – nakonec ale uspěli díky vlastnímu pátrání. „Veškeré informace byly prověřeny – k dopadení pachatele však nevedly," konstatovala ve čtvrtek policistka Eva Hašlová. I tak ovšem policisté děkují za spolupráci.

Čtěte také: Konzumenta drog za volantem prozradila prasklá žárovka