K poškrábání zaparkovaného vozidla se ale nakonec přiznal – a podobně poškozených aut, do jejichž laku někdo ryl, hlídka v okolí našla hned osm.

Muže, u něhož se našly zavírací nůž a kovový háček z ramínka na šaty, si jako podezřelého ze spáchání trestného činu odvezli policisté, informovala v úterý policistka Markéta Johnová. Podle jejích slov pomohlo, že majitel, který vloupání oznámil, uvedl směr, kterým dotyčný utekl. 

Krást zloděj jel na kole za 160 tisíc. Kradeném 
Praha - Jen čtvrt hodiny unikal zloděj, který vykradl novostavbu na Praze-východ. O bleskovém dopadení pachatele informovala v úterý policistka Markéta Johnová. Podle jejích slov pomohlo, že majitel, který vloupání oznámil, uvedl směr, kterým dotyčný utekl. 

Podezřelému pak už nebylo nic platné, že se policistům snažil ujet na bicyklu z kategorie sjezdových kol, který jen o pár hodin dříve ukradl ze zaparkované dodávky. „Pravděpodobně netušil, že jeho cena je více než 160 tisíc korun," poznamenala Johnová.

Při jeho zadržení policisté zajistili i věci pocházejí z vykradené novostavby – a také z dalšího auta. Podezřelý, jemuž vzhledem vysoké škodě hrozí za krádež a porušování domovní svobody trest od jednoho roku do pěti let, uvedl, že měl při krádeži komplice – po tom ale policisté nadále pátrají. Dopadený muž prý zná jen jeho jméno; nikoli už příjmení nebo bydliště.

Ujet autobusem se sprejerovi nepovedloSvědek si v Olbrachtově ulici všiml skupinky čmárající na reklamní plochuHoničku za ujíždějícím sprejerem zažili v pondělí dopoledne pražští strážníci. Tentokrát ale nešlo o stíhací jízdu; podezřelí opouštěli místo činu v autobusu mířícím z hlavního města do Jílového.

Městskou policii přivolal svědek do Olbrachtovy ulice v Krči, kde si všiml skupinky osob stříkajících čmáranice na reklamní plochu. Zastihnout pachatele na místě se už nepodařilo; mladíci prý nastoupili do příměstského autobusu. Ten strážníci dojeli už na zastávce Nemocnice Krč.

Skutečně uvnitř našli tři mladé muže odpovídající popisu, konstatoval v úterý Jan Čihák z centrály městské policie. „Dvojice mladíků se od sprejování distancovala a označila třetího muže jako toho, který sprejoval. Ten se následně přiznal," uvedl s tím, že dotyčný je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu.

Dítě měl na starosti třípromilový mužU výstupu z metra stojí muž s dítětem – vypadá to ale, že dlouho stát nebude. Takový byl obsah oznámení, které pražské strážníky vyslalo do Cíglerovy ulice. Skutečně se tam nacházel silně opilý cizinec. A skutečně držel za ruku brečící malou holčičkou.

Muž, který posléze nadýchal téměř 3,5 promile, nebyl schopen chůze ani kloudného hovoru; jen nesrozumitelně mumlal. Přimet ho, aby ukázal doklady, se stalo nadlidským výkonem – a vypáčit z něj telefonický kontakt na matku dítěte, o což se strážníci snažili již společně s hlídkou policie, bylo ještě náročnější. Ale podařilo se.

Žena si dítě odvedla, muž putoval na záchytku. Věc tím ale není vyřízena. Případem se ještě zabývají úřednice ze sociálky.

„Vor v zakoně" za mříže nepřijel
Mezinárodní zatykač zřejmě vydá Městský soud v Praze na Andranika Soghojana z Arménie, jehož osoba vstoupila ve známost díky médiím jako takzvaný vor v zakoně (tak se v ruskojazyčném prostředí označuje hlava zločineckých struktur na úrovni mafiánského bosse). Muž kdysi žijící v Praze, který po dlouhých soudních peripetiích dostal před rokem 22 let za objednávku vraždy v roce 2007 a podíl na jejím organizování, nenastoupil do vězení. To měl udělat 1. září.

Nepochybně pobývá v zahraničí, kam se uchýlil hned poté, co byl při prvním procesu zproštěn obžaloby – což automaticky provází i propuštění z vazby. Už se neobjevil ani u dalších kol jednání soudu.

Verdikt pro doktoraDo finále dospěl v úterý u Městského soudu v Praze proces s lékařem působícím v Praze a Mělníku, který podle obžaloby vypěstoval u svého pacienta s onemocněním konečníku, původně movitého podnikatele, závislost na opiátech tišících bolest.

Údajně vědomě léčbu nekonzultoval se specialisty; postupně z něj totiž vymámil 11,5 milionu korun. Naopak doktor tvrdí, že při léčbě nepochybil. Sebe označil za experta – zaštítil se mimo jiné zájmem pacientů – a poškozeného za přítele, kterému by neublížil. Verdikt bude vyhlášen ve středu.