Za citroënem, jehož řidič v Prosecké ulici nereagoval na signály k zastavení, se policisté z pohotovostní motorizované jednotky pustili tři hodiny po poledni. Honička skončila v Povltavské ulici, kde uprchlík postupně naboural do čtyř aut – a po poslední ráně zůstal nepojízdný i vůz, za jehož volantem seděl.

| Video: Youtube

Třebaže se při nehodě zranil, zůstával řidič agresivní a zadržení se bránil. Drogový test vyšel pozitivně na amfetamin. A příliš nepřekvapí, že má zákaz řízení motorových vozidel vyslovený až do září 2021… Povltavská ulice, kde se tvořily velké kolony, zůstávala uzavřena opravdu dlouho. Zprovoznit se ji podařilo až krátce po půl osmé večer.

Dopadnout mladíka s rukama od barvy pomohlo upozornění svědka Na 66 se již vyšplhal počet lidí podezřelých ze sprejerství, které pražští strážníci předávali policistům poté, co je chytili na místě činu nebo v jeho nejbližším okolí. Dopadli je v souvislosti s 39 řešenými sprejerskými útoky, z nichž některé odhalily hlídky městské policie samy, avšak k řadě případů je také přivolali všímaví svědci. „Každá čtvrtá osoba byla cizím státním příslušníkem,“ konstatoval ve čtvrtek Jan Čihák z centrály městské policie.
Zatím poslední případ i posledního dopadeného podezřelého zaznamenala městská policie ve čtvrtek půl druhé hodiny po půlnoci. V reakci na oznámení pozorného občana vyjela hlídka z Prahy 9 do Českomoravské ulice, kde měl kdosi sprejovat na zeď nákupního centra. Na místě zastihla mladíka ze severních Čech s rukama ušpiněnýma stejnou barvou, která byla čerstvě použita k vytvoření nápisu na stěně.

Agresivní cizinec usnul, sotva ukázal doklady  Nestává se běžně, aby člověk, který se předtím projevoval jako zuřivec, usnul jako špalek, sotva dojde na kontrolu jeho totožnosti. Právě to však zažili strážníci z Prahy 6, když byli ve středu dopoledne přivoláni do ubytovacích prostor vysokoškolských kolejí v Terronské ulici. S tím, že tam vyvádí opilý agresivní cizinec.
Ukázalo se, že dotyčný neplatil za ubytování, a tak vedení kolejí nechalo vyměnit zámek pokoje. To mladíka nepotěšilo: dveře poničil – a další přímo rozbil údery pěstí. Z místa činu zmizel, avšak po chvíli se ho podařilo objevit; spal ve sprchách na dlažbě. Když se ho podařilo vzbudit, hlídka mu pomohla postavit se na nohy – a odvedla ho na pokoj, aby si mohl vzít své věci. Budit ho pak bylo třeba znovu, protože při ověřování totožnosti si lehl na postel – a během okamžiku byl opět v říši snů.
Kvůli podezření ze spáchání trestního činu případ dál řeší policie. Vyčíslená škoda totiž přesáhla pět tisíc korun, což představuje hranici mezi přestupkovým jednáním a právě trestným činem.