Vypadalo to, že se vše odehraje v klidu - ale zdání klame. Na služebně ženu zaplavila vlna zuřivosti: začala na hlídku plivat, snažila se kousat a kopala kolem sebe. Agresivitu ale obracela i proti sobě; snažila se o sebepoškozování. Nasazení pout ji umírnilo, ale nezklidnilo; agresivita ženu nepouštěla. Přivolaní záchranáři ženu dopravili do péče lékařů – přičemž strážníci se postarali o doprovod. Rušno měli i po cestě; také během převozu byla žena velmi agresivní.

Cizinka ohrožovala motoristy i sama sebeK pomatené ženě, která se prý vrhá před projíždějící auta, byli pražští strážníci přivoláni v neděli odpoledne do ulice Jugoslávských partyzánů v Dejvicích. Takové scény sice hlídka na místě nezaznamenala, ženu odpovídající popisu ale našla ležet na trávníku. Její chování přitom dávalo na srozuměnou, že dál už hledat netřeba; určitě je to ona potížistka. Dotyčná působila silně dezorientovaným dojmem, několikrát se dokonce pokusila praštit hlavou o zem. Mladou cizinku proto strážníci uložili do stabilizované polohy a přivolali záchranáře. Sanitka pak pacientku odvážela do nemocnice za jejich doprovodu.

Na velký požár hasiči jen koukají z dálkyÚčinnou pomoc poskytuje český záchranářský tým v Nepálu postiženém zemětřesením. Hasiči z Prahy starající se o zázemí a zajišťující i přímou pomoc místním společně s lékaři a zdravotními sestrami z Brna od soboty pomáhají lidem ve městě Melamči vzdáleném asi 40 kilometrů od letiště v Káthmándú, kam tým dorazil v noci na čtvrtek. Působí v úzké součinnosti s kolegy z Polska a s Japonci.

Podle pondělních informací se již podařilo ošetřit 160 pacientů, jen během pondělka jich bylo 52. Češi působí nejen přímo v Melamči, ale v neděli vyrazil mobilní tým i do těžko přístupné horské vesnice Navalpúr. Do další odlehlé oblasti měl podle dohody s místní armádou vyjet i v pondělí, nakonec se tam ale vypravili místní záchranáři. Les za řekou nedaleko Melamči zachvátil velký požár, který český tým obtěžuje dýmem; nijak ale naše záchranáře neohrožuje.