Když se strážníci začali kolem auta točit a ověřovali si číslo parkovací karty, objevila se majitelka vozu. Nepopírala, že si parkovací kartu vyrobila svépomocí – odmítala nicméně, že by chtěla podvádět. „Originál máme ve firmě," snažila se vysvětlovat, že ze svého pohledu neudělala nic špatného. Myslet si, že se nic neděje, však ještě neznamená, že to tak doopravdy je. „Vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu," konstatoval Rubeš. Věc dále řeší policie.

Mladík ve rvačce pořezal dva cizinceDva muže z Uzbekistánu odvážela v noci na středu z Cíglerovy ulice na Černém Mostě v Praze sanitka do nemocnice. Při konfliktu s dalším mužem, který se tři čtvrtě hodiny před půlnocí odehrál nedaleko stanice metra Rajská zahrada, utrpěli krvavá poranění způsobená nožem; nejsou ale v ohrožení života. Pachatel z místa utekl – nicméně ráno se na policejní stanici přišel sám přihlásit 24letý muž. Okolnosti incidentu zůstávají předmětem šetření. Prvotní poznatky napovídají, že oběťmi se stali cizinci procházející kolem mladíků sedících na lavičce; Uzbeci si nechtěli nechat líbit urážky směřující na jejich adresu. Když se ozvali, jeden z mladíků na ně zaútočil s kudlou v ruce.

Opuštěnému domu shořela střechaBez zranění a zřejmě i bez hmotných škod se obešel rozsáhlejší požár, který pražští hasiči s masivnějším využitím techniky (včetně automobilového výsuvného žebříku) likvidovali v noci na středu v Libni. V ulici V Holešovičkách hořelo na půdě opuštěného domu určeného k demolici, aktuálně sloužícího jako útočiště osobám bez přístřeší, přičemž plameny se rozšířily i na část střechy. Před ohněm, za jehož rozšíření nejspíš může nedbalost při užívání ohně, stačili všichni přítomní utéct.

V zamčeném autě našel majitel cizího mužeV mém autě spí cizí chlap. S tímhle překvapivým sdělením se ve středu dvě hodiny po půlnoci obrátil na tísňovou linku pražských strážníků majitel auta, který v ulici Zelenky-Hajského nevěřil svým očím: ve svém autě – uzamčeném – viděl cizího muže. Hlídce strážníků Prahy 3 vyslané na místo majitel auta předložil doklady potvrzující, že je skutečně vlastníkem – a vůz strážníkům odemkl. Další dění již bylo v režii členů hlídky: dotyčného probudili a vykázali z auta. Jak se dostal dovnitř, vysvětlit nedovedl. Jako podezřelý ze spáchání trestného činu skončil v rukou policie.