Když si ale s hochem promluvili podrobněji, ukázalo se, že se ztratil matce, když ho vezla k nástupu do diagnostického ústavu. Dítěte se pak ujala přivolaná sociální pracovnice.

Mladík vykopl sklo automobilu strážníkůÚtoku na služební vozidlo čelila ve středu časně ráno hlídka pražských strážníků, která na Hájích v rámci noční služby kontrolovala veřejný pořádek na konečné zastávce autobusů ve Výstavní ulici. Když už se její členové chystali lokalitu opustit a nastupovali do auta, přiběhl mladý muž a vyskočil na kapotu. Na výzvy, aby se umravnil, reagoval ještě drsněji: rozkopl čelní sklo.

Pak už byl rázně zpacifikován, připomněla vedoucí kanceláře ředitele městské policie Irena Seifertová. „Proti agresivnímu muži strážníci použili hmaty a chvaty sebeobrany a následně mu přiložili i pouta," uvedla s dodatkem, že jako osoba podezřelá ze spáchání trestného činu byl dotyčný předán hlídce policie. Následovalo překvapivé zjištění: nebyl pod vlivem drog ani alkoholu.

Řidič s cigaretami ujížděl celníkům. NeujelTeprve opakované bouračky zastavily ve středu po ránu ujíždějícího řidiče volva s rakouskou poznávací značkou, který se na pražské Jižní spojce snažil uniknout kontrole celníků. Čtvrt hodiny po osmé reagoval na signál k zastavení tím, že místo na brzdu dupl na plyn a začal prchat směrem k Černému Mostu.

Za lanovým mostem havaroval, když se střetl se služebním vozem celníků, dalším automobilem a autem havarijní služby, jehož posádka v místě náhodou řešila předchozí bouračku, a ještě vrazil do betonových svodidel. Muž, který vezl náklad nezdaněných cigaret, auto měl doslova napěchované značným množstvím kartonů s kuřivem různých značek vybaveným ukrajinskými kolky. Zřejmě bude stíhán pro pokus o zkrácení daně. Kliku měl aspoň v tom, že nikomu neublížil - ani sobě.

Padák pro ministra se vrací k souduS úsměvem odcházely ve středu obě strany od Městského soudu v Praze, který projednával kauzu výpovědi nynějšího ministra kultury Daniela Hermana, jenž v dubnu roku 2013 přišel o funkci ředitele a současně i o práci v Ústavu pro studium totalitních režimů. Jak Herman, tak i zástupce ÚSTR mají za to, že jim soudci dali zčásti za pravdu.

Případ se ale vlastně vrací na začátek. Odvolací senát zrušil rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 3, že Herman přišel o práci protiprávně, a kauzu vrátil zpět k projednání před obvodním soudem. Na samotném odvolání z funkce ředitele se ale nic nemění. Zůstává v platnosti – ačkoli původně obvodní soud Hermana podpořil i v tomto bodě.

Náraz auta do policisty vysvětlí policistaK verdiktu nedospěl ve středu odvolací senát Městského soudu v Praze, před nímž se proti osmiměsíční podmínce bránil aktivista Jaroslav „Slávek" Popelka. Trest mluvčímu Holešovské výzvy uložil Obvodní soud pro Prahu 1 za jeho počínání na demonstraci před Úřadem vlády ČR proti vládě premiéra Petra Nečase v dubnu 2013.

Popelka tehdy blokoval autem dopravu a podle nepravomocného verdiktu najížděl na jednoho z policistů. Aktivista trvá na tom, že jen respektoval pokyny policie k odjezdu. Rozhodnutí soud odložil o měsíc; znovu vyslechne daného policistu. Třebaže incident zachytily kamery monitorující dění před sídlem kabinetu, chce slyšet i jeho verzi a seznámit se s jeho vnímáním události.