Již 1. března Daněk informoval, že nejprve tři mladíci napadli jednoho muže, přičemž ho nejen tloukli pěstí a kopali do hlavy, ale také požili teleskopický obušek. „Poškozený se dal na útěk, přičemž ho útočníci pronásledovali – a srazili 76letou ženu, která vestibulem procházela," přiblížil Daněk prvotní poznatky. Při pádu za zem žena utrpěla zranění ramene a kyčle, což si vyžádalo i operaci. Na počátku března Daněk uvedl, že policisté znají totožnost poškozeného, dvou útočníků a přihlížející dívky – potřebovali by ale hovořit s dalšími šesti lidmi, které na místě zachytily kamery (a to včetně člověka, který se také zapojil a bitého muže několikrát kopl).

Policisté žádají svědky o pomoc 

Nyní sice už vědí víc – stále by však přivítali další postřehy, které by umožnily jasně určit, co a jak se odehrálo.„Policisté na případu neustále pracují – a v rámci toho bylo, mimo jiné, zažádáno o vypracování znaleckého posudku," připomněl v pondělí Daněk. S tím, že stále také pokračují výslechy.

„V souvislosti s tímto případem opětovně žádáme svědky, kteří viděli moment, kdy byla žena sražena, aby se ozvali na linku 158," zdůraznil Daněk, že každý poznatek a každý úhel pohledu může být pro další vývoj případu rozhodující. Teprve na základě závěrů prošetřování bude rozhodnuto o právní kvalifikaci případu – a teprve v té chvíli se také ukáže, zda bude případně zahájeno trestní stíhání konkrétních osob či osoby. V úvahu by mohlo přicházet nejspíš těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, za což v případě odsouzení může hrozit až dvouletý pobyt ve vězení.

Pátrání po cestovateli policie ukončilaV pátek zveřejněné pátrání po 67letém muži z Litoměřic, který bez potřebných léků mohl být ohrožen na životě a vzhledem k tomu, že rád cestuje a měl u sebe dost peněz, mohl dorazit kamkoli, policisté v pondělí odvolali. Muž byl pohřešován od středečního večera, kdy odešel z domova na hokejový zápas.
Nyní již pátrání není aktuální. „Mimořádné pátrací opatření po pohřešovaném muži ročník narození 1949 odvoláváme," uvedla bez dalších podobností Ivana Nguyenová z policejního prezidia.

Děti rozbíjejí parkující auta, upozornil svědek strážníkyMy jsme auta neničily, to udělal bratr. Právě tohle řekly strážníkům z Prahy 14 dvě dívky, které hlídka nalezla v Bryksově ulici na Černém Mostě poté, co byla v sobotu přivolána kvůli dětem, které si našly neobvyklou zábavu: házení kamení. Terčem se stala zaparkovaná auta, jichž přišlo k újmě hned několik. Svědek, který městskou policii přivolal, ukazoval na rozbitá zadní i boční skla, poničenou střechu i blatníky. Dívky, které strážníci našli poblíž, pak za viníka označily svého sourozence. Věcí se dále zabývají policisté.
Děti házely kamení na zaparkovaná auta.  Děti házely kamení na zaparkovaná auta.

Čtěte také: Lupič prý mával pistolí, aby mohl splácet dluhy