Vzápětí si ale všiml mladé ženy kupující právě tu láhev lihoviny, o niž měli dotyční zájem. Bylo to pro ně! Hned před supermarketem jim ji zákaznice předala. Muž z ostrahy proto hned volal na linku 156. Ukázal pak, kam chlapci odešli, a popsal, jak vypadali.

Na mladíky narazila hlídka v Opatovské ulici. Na otázku, zda mají upito, odpověděli shodně: ano. Láhev – již prázdná – ostatně jednomu z nich vypadla zpod oděvu. Všichni putovali na služebnu, kam si je museli přijít vyzvednout rodiče – a věc ještě bude mít dohru na odboru sociálně právní ochrany dětí. Ženu, která tak ochotně vyhověla jejich přání, mladíci neprozradili. Její jméno prý neznají.

Hledaný cizinec dojel na jízdu bez placeníTaxikáři, kterému utekli zákazníci bez placení, pomáhali v noci na úterý pražští strážníci. Stalo se to na Chodově, kam řidič taxíku pasažéry odvezl na požadované místo v Brandlově ulici. Když mělo dojít na placení, oba muži vystoupili a utekli. Hlídce, kterou přivolal, taxikář ukázal, kterým směrem dotyční zmizeli; upřesnil také, jak vypadali.

Dvojici odpovídající popisu pak hlídka potkala při projíždění křižovatky ulic Donovalská a Volkovova. To, že jsou to skutečně oni, následně potvrdil i taxikář. To už ale strážníci věděli, že jeden z mužů toho má na svědomí mnohem, mnohem víc. Čtyřiadvacetiletý cizinec byl totiž evidován jako osoba hledaná v schengenském prostoru.

U Palackého mostu sjelo auto do VltavyZ náplavky u Palackého mostu v Praze v úterý v pozdním odpoledni sjelo do Vltavy auto, z vody ho vytahovali za asistence policie hasiči a potápěči. „Vůz sjel do řeky při manipulaci s jeho přívěsem, na kterém byla loď. Je možné, že byl špatně zabržděný," řekla policejní mluvčí Iveta Martínková. Při nehodě se nikomu nic nestalo. Vozidlo hasiči z vody vytahovali zhruba hodinu a půl s pomocí jeřábu.