Zveřejnili kamerové záběry zachycující podezřelého - a očekávají, že prostřednictvím linky 158 jim všímaví svědci dají vědět, o koho by se mohlo jednat. V případě odsouzení za krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až dvě léta," připomněl ve čtvrtek Jan Daněk z ředitelství pražské policie.

Při střetu s autobusem se fabie převrátilaDěsivě vyhlížející nehoda, která se neobešla bez účasti záchranářů, se ve čtvrtek odpoledne stala v pražských Stodůlkách. V křižovatce ulic Jeremiášova a Poncarova se střetl autobus s osobním autem. Právě na Škodu Fabia nebyl pěkný pohled: automobil se při střetu převrátil. Mladíka, který seděl za volantem, sanitka záchranné služby odvážela do motolské nemocnice se zraněním hlavy; zřejmě utrpěl otřes mozku. V autobuse se naštěstí nikomu nic nestalo. Okolnosti bouračky, která si vyžádala dočasné omezení provozu v Jeremiášově ulici, zůstávají předmětem šetření policie.

Hádka pomohla k odhalení hledaného mužeNajít muže figurujícího v databázi hledaných osob se za velmi netradičních okolností podařilo strážníkům ze třetího pražského obvodu. Hlídku si v ranních hodinách přizval na pomoc muž bydlící na Žižkově v ulici Pod Lipami s tím, že ve svém bytě čelí napadání. Na místě upřesnil, že se pohádal se známým, který je u něho na návštěvě - konflikt prý ale skončil jen u slov. Domácí pán se nicméně mezi řečí zmínil, že jeho host je nejspíš hledaný. Dvaatřicetiletý muž pak putoval na policejní stanici - kontrola totožnosti potvrdila, že se skutečně jednalo o hledanou osobu.

Pražským hasičům se volá jinak než dřívNový kontakt pro situace, které nejsou krizemi vyžadujícími pomoc okamžitým zásahem (kde je na místě volat na tísňovou linku s celorepublikově planými čísly 150 a 112), oznámili ve čtvrtek pražští hasiči. Došlo k přečíslování telefonních linek – a operační středisko Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy, kam bylo dosud lidé zvyklí volat na číslo 950 850 101, lze nyní nově kontaktovat prostřednictvím telefonní linky 950 816 101. Toto číslo je určeno k nahlašování pálení, cvičných evakuací a dalších událostí, o nichž by hasiči měli vědět, aby se předešlo planým výjezdům jejich jednotek.

Řidič, který popil, zastavil auto o sloup Bez detailních podrobností o konkrétním místě události informovali ve čtvrtek pražští strážníci o odhalení řidiče pod vlivem alkoholu, který přímo před očima hlídky z Prahy 11 zastavil auto o sloup veřejného osvětlení. Stalo se to v ranních hodinách, kdy si hlídka z Chodova všimla auta vyjížděného z parkoviště. Auto i jeho řidiče přitom znala – protože kolem zaparkovaného vozu šofér pohodil několik plechovek od piva, řešila s ním po půlnoci znečišťování veřejného prostranství.

Právě s ohledem na tuhle zkušenost chtěli strážníci auto zastavit, aby se přesvědčili, zda řidič není pod vlivem alkoholu. Na jasný pokyn 25letý řidič reagoval nejasným chováním: začal couvat. Na poslední chvíli si všiml nákladního auta stojícího za ním – a skončilo to nárazem do sloupu veřejného osvětlení. Stejně neslavně jako pokus odjet dopadla i dechová zkouška: výsledek převýšil 1,5 promile. Těžko se dalo čekat něco jiného, jestliže mladý muž špatně artikuloval, působil dezorientovaně – a alkohol z něj byl i přímo cítit…