Podle dřívějších informací má v této větvi kauzy jít o devět obviněných osob a osm firem – a jedná se o údajné korupční čachry s dodávkami pro krajské nemocnice i středočeské záchranáře.

Loňská loupež s trhavinou míří k souduK soudu míří rok stará kauza šokujícího přepadení banky v centru Prahy. Peněžní ústav na Václavském náměstí loni 19. března navštívil lupič, který na místě zanechal kufřík se čtyřmi kilogramy danubitu – průmyslové plastické trhaviny (podle všeho „ušetřené" zhruba před čtyřmi desetiletími někde v dole nebo v lomu).

Muž, který si sjednal schůzku s ředitelskou pobočky, vyrukoval s požadavkem 1,5 milionu. Pokud peníze nedostane, nechá prý kufřík explodovat. Nakonec utekl před policisty – a jako podezřelého kriminalisté v létě našli 63letého muže ze Slovenska. Ve své domovině byl také zadržen, od konce loňského října čeká na soud v české vazbě. Proces se blíží, Městské státní zastupitelství již poslalo soudu obžalobu.

Zloděj se napakoval především nářadímZloděje, který někdy v době od konce února do konce března vykradl neobydlený rodinný dům v Úholičkách na Praze-západ, hledají policisté. Pachatel, který do domu vnikl nezjištěným způsobem, si odnesl věci za 31 200 korun; celková způsobená škoda je ještě o dvě stovky vyšší, jelikož nezvaný host poničil v chodbě skleněnou tabuli, připomněla policistka Jana Dětská.

„Z domu odcizil slunečník, gril, motorovou kosu i s příslušenstvím, hliníkový žebřík, 50 metrů měděného kabelu, 25 metrů prodlužovacího kabelu na bubnu, pracovní ochranné pomůcky, pánskou pracovní bundu – a také ruční nářadí (sekyru, palici a páčidlo)," vypočetla Dětská.