„Dvaačtyřicetiletý cizinec sdělil, že auto sice není jeho, ale chtěl se jen podívat, co se v něm nachází, a protože bylo zamčené, vzal dlažební kostku a rozbil okénko,“ informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Vozidlo na místě mělo rozbité větrací okénko a ulomené zrcátko. Muž byl podle Seifertové pro podezření ze spáchání trestného činu omezen na osobní svobodě a případ si převzala státní policie. Cizinec nadýchal 0,3 promile alkoholu.

Chlapci u nádraží našli lahev alkoholu. Jeden se opil
Daleko větší hodnotu naměřila hlídka městské policie v Nemocniční ulici v Praze 9 nezletilému chlapci, který sotva stál na nohou a špatně artikuloval. „Orientační zkouška na přítomnost alkoholu ukázala pozitivní hodnotu 1,56 promile,“ sdělila mluvčí Seifertová. Na skupinku chlapců upozornila strážníky kolemjdoucí žena. Dva třináctiletí a jeden čtyrnáctiletý kluk se hájili tím, že flašku našli v okolí nádraží Praha-Vysočany. „Nezletilého si do své péče převzali přivolaní záchranáři. O události byla taktéž vyrozuměna matka chlapce, sociální pracovnice a Policie ČR,“ dodala Seifertová.

Pár panáčků na oslavě. Opilý muž na elektrokoloběžce strážníkům utekl
A do třetice alkohol. Autohlídka městské policie si všimla v nočních hodinách v ulici Generála Šišky v Praze 12 vrávorajícího muže na elektrokoloběžce a rozhodla se jej zastavit. „Ve chvíli, kdy jeden ze strážníků vystoupil z auta, nasedl muž opět na koloběžku a vyrazil směrem k hasičské stanici. Zde z koloběžky upadl a běžel směrem k zeleni. Na zákonné výzvy strážníků nereagoval, proto byl za pomoci páky sveden na zem,“ popsala zásah mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Sedmapadesátiletý muž po zadržení přiznal, že byl na oslavě a dal si „pár panáčků“ - nadýchal přes 1,7 promile. Podle mluvčí Seifertové navíc nebyl schopen hodnověrně prokázat svoji totožnost, proto skončil na policejní služebně. „Jeho přestupkovým chováním se bude zabývat správní orgán,“ dodala Seifertová.