Když ho přivedla k autobusu, řidič kývl na souhlas: ano, to je on. Mladý muž tak své počínání musí vysvětlovat policistům.

Mladík tlačil po chodníku kradenou motorkuDošel mi benzin. Takové vysvětlení nabídl v noci na středu pražským strážníkům mladík, na kterého městskou policii upozornili kolemjdoucí. Půl hodiny před půlnocí byl podezřelý tím, že u náměstí I. P. Pavlova na Vinohradech tlačil po chodníku motocykl. Hlídce strážníků vysvětloval, že tlačí motorku k benzince, protože došlo palivo.

Když však přišla řeč na technický průkaz, mohl mladík jen krčit rameny. A stejné to bylo s klíčky; ani ty u sebe neměl. Vše prý má u sebe jeho partnerka, která odpoledne motocykl koupila… Ke zjištění, jak se věci mají doopravdy, stačilo nahlédnout do policejních evidencí: motocykl byl veden jako kradený.

V odtahovaném autě leželo tělo mrtvého mužeHrůzný nález provázel ve středu pracovníky zajišťující v pražských Dejvicích odtah vraku malé dodávky z parkovací plochy u křižovatky ulic Rychtářská, Mylnerovka a Zengrova. V zavazadlovém prostoru našli spacák s tělem 53letého muže, který nejevil známky života.

Okolnost úmrtí osvětlí pitva – prvotní poznatky nicméně napovídají, že muž bez domova, který v autě přespával, mohl podlehnout zdravotním komplikacím. Při ohledání na místě lékař neshledal známky cizího zavinění.