Předmětem jejich zájmu byla sice činnost taxikářů - při průjezdu Přívozní ulicí si ale všimli, jak se činí samozvaný výtvarník, vnášející do ulic metropole dokonce zkušenosti ze zahraničí (šlo totiž o cizince).

Pro nový design parkovacího automatu projevili pramalé pochopení. Neměli ale pochybnosti o tom, že šlo o činnost, která by zasluhovala náležitého ocenění. Jako podezřelého ze spáchání trestného činu předali dotyčného policistům, kteří věc dále řeší.

Čtěte také: Japonec posprejoval stěnu patřící k Národnímu divadlu, odhalila ho kamera

Muže s pistolí už policisté nenašliHledat muže, který měl ohrožovat své okolí se zbraní v ruce, vyjížděli v úterý necelou hodinu po poledni na Háje pražští policisté. Marně. Vousatého muže malé postavy, o kterém hovořil telefonát všímavého svědka na linku 158, ale hlídka nenašla, řekl Deníku Jan Daněk z policejního ředitelství.

„Ohlášenou událost nepotvrdilo ani pátrání na záznamech kamer," připomněl s tím, že popis muže dostali policisté působící v okolí, aby se ještě porozhlédli během hlídkové činnosti v rámci běžného výkonu služby.

„Kdyby někdo dělal problémy, tak vyklepnu zásobník," měl podle svědectví, které Deník získal z místa události, křičet neznámý manipulující s velkou tmavou pistolí, prý svým vzezřením připomínající bezdomovce. Když mířil kolem sebe, vylekal zhruba desítku lidí nacházejících se poblíž; někteří z náhodných chodců byli od něj vzdáleni sotva pár metrů.