Kriminalisté údajně prošetřují i další podezření spjaté se soudcovou činností.

Seniorku srazilo auto na přechodu. NepřežilaTragická nehoda se stala v pátek ráno v centru Nehvizd na Praze-východ. Na Pražské ulici poblíž školy srazilo nákladní auto 75letou ženu jdoucí po vyznačeném přechodu. Seniorka utrpěla zranění, kterém na místě podlehla; záchranáři už jí nemohli pomoci. Okolnosti nehody prošetřují policisté, konstatovala Markéta Johnová z územního odboru policie pro Prahu-venkov: Východ.

„Na místě vyloučili, že by 46letý řidič řídil pod vlivem alkoholu," připomněla s tím, že nyní je předmětem šetření, zda šofér dodržel předepsanou rychlost a zda se plně věnoval řízení. „V souvislosti s dopravními nehodami, kdy je chodec sražen na přechodu, je důležité připomenout, že absolutní přednost chodců na přechodu neexistuje. Řidič musí mít šanci na danou situaci zareagovat a vozidlo zastavit," zdůraznila Johnová.

Muž podezřelý z rozbití zastávky čin popíralVšímavý svědek pomohl v pátek ráno dopadnout vandala, který na Strakonické ulici v Praze 5 demoloval autobusovou zastávku. Jeho telefonické upozornění na tísňovou linku městské policie doprovázel i přesný popis pachatele, takže vyslaná hlídka přesně věděla, koho hledá.

Muže odpovídajícího popisu strážníci zastihli ve chvíli, kdy nedaleko od místa činu vcházel do budovy čerpací stanice.  Na otázku, zda to byl on, kdo před chvílí poškodil autobusovou zastávku, dotyčný reagoval údivem; vůbec prý neví, o čem je řeč. Přivolaný oznamovatel ale hovořil zcela jinak: ano, tohle je pachatel; to on rozbil skleněnou výplň. Jako podezřelý z trestného činu byl tudíž dotyčný předán policistům.