Pomoc pro manžela, kterého postihly vážné zdravotní problémy, žádala podle jejích slov 55letá žena. Na místo, kde se už vše, co bylo v jejích silách, snažila dělat dcera muže v bezvědomí, dorazili policisté během pěti minut.

Na pracoviště v Praze ho převáželi záchranáři 

A hned uplatnili chytrou elektronickou krabičku, kterou pro podobné případy vozí s sebou v autě. „Přístroj automaticky vyhodnotil stav pacienta a několikrát vyslal výboj, čímž došlo k obnovení životních funkcí,“ připomněla Hašlová. S dodatkem, že během pár minut se na místě objevili také zdravotníci, kteří péči o pacienta převzali.
Na specializované pracoviště v Praze už ho převáželi záchranáři – nicméně Hašlová připomíná počátek dramatu: „Muž byl stabilizován a nyní je v rukou odborníků díky profesionálnímu prvotnímu zákroku brandýských policistů. Díky zákroku Marka Komendy a Martina Moučky.“

Požár chaty spolykal dva a půl milionu korun  
Škody dosahující 2,5 milionu korun napáchal v noci na pondělí požár, který poničil chatu v posázavské rekreační oblasti u Stříbrné Skalice na pomezí Prahy-východ a Kolínska. Hasičům, kteří se k ohni začali sjíždět hodinu před půlnocí, zkomplikoval práci náročný terén. Dokonce neumožnil využít k hašení výškovou techniku, kterou se v okolí hořící chaty nepodařilo bezpečně ustavit. Během zásahu hasiči z hořící chaty vynesli tři desetikilogramové propan-butanové láhve; museli také rozebírat konstrukci střechy.Ničivý požár, který naštěstí nikomu neublížil, měla na svědomí závada na elektroinstalaci. Uchránit se hasičům podařilo hodnoty vyčíslené na 1,5 milionu korun.

Kolem Prahy jezdili řidiči, kteří za volantem neměli co dělat  
Hned několik hříšníků, kteří v blízkém okolí metropole usedli za volant ve stavu, kdy na sedadle řidiče neměli co pohledávat, odhalili během víkendu příslušníci územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih. V pondělí o tom informoval policista Zdeněk Chalupa. Dvakrát spadla klec během soboty – a dvakrát v neděli. Poprvé se tak stalo v Říčanské ulici v Jesenici, kde policisté v sobotu hodinu po půlnoci odhalili 21letého řidiče octavie. Nadýchal přes 1,5 promile. Přesně totéž se dá říci i o druhém sobotním případu – ovšem s tím rozdílem, že 43letého řidič Fordu Transit kontrolovali říčanští policisté hodinu před půlnocí, a to v Babicích. V obou případech může být ve hře nejen peněžitý trest a zákaz činnosti, ale v případě odsouzení hrozí také až roční pobyt ve vězení. Jen jako přestupek se ve správním řízení bude projednávat počínání 39letého šoféra citroënu, kterého v neděli dvě hodiny před polednem policisté z Kamenice zastavili ke kontrole v Mirošovicích. Nadýchal méně než jedno promile – a nepřesáhl tudíž hranici odlišující přestupkové jednání od spáchání trestného činu. Jednání soudu, kde mu navíc může hrozit až tříletý trest, se naopak nevyhne 42letý muž, jehož Ford Focus hlídka z Jílového zastavila 20 minut před polednem na místní komunikaci nedaleko chatové osady v Kamenném Přívoze. „Při následné kontrole a dotazem v příslušných evidencích policistů zjistili, že řídil automobil, ačkoliv mu byla tato činnost zakázána,“ osvětlil problém Chalupa.