Ochotu spolupracovat se strážníky muž nejevil: na výzvu k předložení dokladů nereagoval – a pokoušel se odejít. Když padlo rozhodnutí, že kvůli zjištění totožnosti bude předveden na služebnu policie, přešel do ofenzívy. „Hlídku napadl údery pěstí a kopy, přičemž poškodil služební fotoaparát,“ konstatoval Čihák. Převozu na policejní stanici se dotyčný stejně nevyhnul – putoval tam ale v poutech, a navíc jako podezřelý ze spáchání trestného činu.

Malá oslava na hřišti bude mít velkou úřednickou dohruBezmála jedno promile nadýchal mladík mladší 18 let, kterého v pátek v noci kontrolovali strážníci z Prahy 6 poté, co byli kvůli rušení nočního klidu přivoláni na dětské hřiště v ulici U Valu. Přiznal, že napít mu dal již plnoletý kamarád, který byl na hřišti s ním. Ten přikývl: ano; tak to opravdu bylo. Protože slaví narozeniny, koupil pití na benzince – a kamaráda chtěl pohostit. Podle jeho představ se ovšem oslava nevyvíjela: na místě padla pokuta pokuta za konzumaci alkoholu v místech, kde je to zakázáno. Což ovšem zdaleka nebyl konec, naznačují sobotní informace Jana Čiháka z centrály městské policie. „Mladík byl předán zákonnému zástupci a jeho chováním se budou zabývat pracovníci sociálního odboru. Plnoletý kamarád, který mu alkohol podal, se bude za své jednání zodpovídat úředníkům správního orgánu,“ uvedl Čihák.

Pátrání po autě ukradeném v Německu skončilo, klec spadla v Hostivaři Policejní akce, která začala v německém Hesensku, skončila před sobotním polednem v ulici K Horkám v pražské Hostivaři. Právě tam byl zadržen Polák podezřelý z podílu na krádeži luxusního auta, odcizeného právě v Hesensku. Ve chvíli, kdy se podezřelý snažil ujet policistům z pohotovostní motorizované jednotky, naboural ve Švehlově ulici Hondu CRV stojící před semaforem, jíž odřel levý bok. Událost zůstává v šetření dopravní policie jako běžná dopravní nehoda. Ujíždějící uprchlík, o kterého se zajímají kriminalisté, pak musel zastavit kvůli proražené levé přední pneumatice. První informace o ujíždějícím kradeném voze značky Porsche pražská policie obdržela od německých kolegů krátce před desátou dopolene. Už o hodinu později si tohoto auta všimli ve Švehlově ulici příslušníci pohotovostní motorizované jednotky, připomněla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Marná snaha o jeho zastavení rozpoutala krátkou honičku – přičemž pronásledování skončilo zadržením řidiče v ulici K Horkám. „Třicetiletý cizinec se na výzvu policistů podrobil orientační dechové zkoušce a testu na přítomnost omamných a psychotropních látek – s negativním výsledkem,“ uvedla Zoulová. Připomněla, že případ dál řeší místně příslušní policisté společně s kriminalisty, kteří budou úzce spolupracovat s německými kolegy. Auto – které si ovšem vyžádá několik oprav – bude vráceno majiteli.

Pobodání při partnerském konfliktu skončilo smrtí Úmrtím navzdory tomu, že se zdravotničtí záchranáři snažili dělat vše, co bylo v jejich silách, skončila v sobotu potyčka v Hloubětíně. K železničnímu tunelu v Českobrodské ulici byli zdravotníci i policisté přivoláni krátce po třetí odpoledne. Našli tam staršího muže s bodným poraněním, kterého se bohužel zachránit nepodařilo, a skupinu osob včetně podezřelé ženy. Čtyřiašedesátiletá žena byla již v noci na neděli obviněna z vraždy. Další lidé z komunity bezdomovců, kteří byli na místě, figurují v roli svědků. Přesto kriminalisté hned na začátku narazili na problém: zatím neznají jméno oběti - a pouze tuší, avšak nevědí s jistotou, že se mohlo jednat o cizince. „Ověření totožnosti komplikuje absence dokladů a samotný fakt, že se muž pohyboval mezi osobami bez přístřeší,“ konstatovala v neděli policejní mluvčí Andrea Zoulová.