Bohužel objevili i papírek s PIN kódem, který byl schován mimo peněženku uvnitř vozidla. Odcizená kreditka i s pinem byla pak několikrát použita jedním z trojice mužů, kteří jsou zachyceni na záběrech z bezpečnostních kamer.

Mladíci používali ukradenou kartu k výběrům peněz a placení. | Video: Policie ČR

Podle policie zatímco mladík vybíral hotovost z různých bankomatů především na Praze 5, druzí dva pečlivě sledovali okolí, aby nebyl rušen. Tímto způsobem dokázali během několika hodin odčerpat z cizího účtu částku dosahující bezmála sto osmdesát tisíc korun.

"Kriminalisté zajistili řadu záznamů z bezpečnostních kamer, ty zveřejněné jsou z čerpací stanice v Holešovicích, kde podezřelí učinili poslední transakci a zaplatili si jídlo," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Jak se ke kartě dostali?

Případ je prověřován pro spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměňovaní platebního prostředku. A právě z druhého trestného činu je trojice mužů podezřelá. Předmětem šetření je i způsob, jak se muži k odcizené kartě s kódem dostali.

"Pokud podezřelé poznáváte nebo víte, kde by se mohli nacházet, kontaktujte linku tísňového volání 158. V případě dopadení a odsouzení jim hrozí až dvouletý trest odnětí svobody," požádal mluvčí veřejnost o spolupráci.