Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie ve čtvrtek připomněla, že neznámý muž si společněs kabelkou odnesl také peněženku s pěti stovkami, několik platebních karet a diář, ve kterém byly zaznamenány i PIN kódy ke kartám.

„Žena při odchodu z kanceláře nezamkla dveře opatřené takzvanou koulí, pouze je zabouchla - a když se po sedmi hodinách vrátila, zjistila, že kabelka už není na svém místě," konstatovala Rösslerová.

Policejní detektivové předpokládají, že krádeže se dopustil muž, jehož podobu znají. Zachytila ho totiž kamera bankomatu, když se s pomocí ukradených karet snažil o výběr peněz.

Zkoušel to sedmkrát - a ve třech případech byl úspěšný. Přístroj mu vydal přes tři tisíce. Celkově způsobená škoda se tak vyšplhala k šesti tisícovkám.

Na gymnáziu zmizela bunda s plnými kapsami

Kriminalisté jsou přesvědčeni, že stejný muž okradl i vrátného z gymnázia na Albertově v centru Prahy, jemuž zmizela softshellová bunda s naditými kapsami. A také v únoru. Stalo se to ve chvíli, kdy se vrátný vydal na odpolední obchůzku objektu - a když se po pár minutách vrátil, v jeho kanceláři už sportovní bunda chyběla.

Ztratily se také pánská taška, peněženka, platební karty, doklady, mobilní telefon; zloděj si odnesl rovněž léky na srdce - a nepohrdl ani kšiltovou čepicí.

Stejně jako v prvním případě se neznámý muž pokoušel o výběr peněz u bankomatu na Nedvědově náměstí v Podolí - tentokrát ale nepochodil.

Pokud se muže podezřelého z krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku podaří dopadnout, v případě odsouzení mu hrozí až dva roky vězení.

Pátrání zatím k cíli nevedlo, kriminalisté ale spoléhají na pomoc veřejnosti. Ve čtvrtek zveřejnili záběry z bankomatu a vyzývají svědky ke spolupráci. Jakékoli informace k mužovětotožnosti, jeho pobytu nebo pohybu jsou vítány na lince 158.

Hledá se muž se zjizvenou tváříHledanou osobou je muž je tmavší pleti ve věku kolem čtyřiceti let. Má krátké prošedivělé vlasy a zjizvenou tvář. Oblečený byl do mikiny s kapucí vínové barvy a oranžové bundy rovněž s kapucí. Křížem přes hrudník měl zavěšenou tašku s černým popruhem.