V pátek krátce před šestnáctou hodinou přijal operační důstojník oznámení, že po Valdštejnské ulici jede vozidlo, které mělo být odcizeno téhož dne v Praze 5. Do akce byly okamžitě vyslány nejbližší policejní hlídky.

Nezahálel ale ani okradený majitel automobilu. Fotografii svého vozu sdílel na sociálních sítích s prosbou o pomoc při jeho hledání. Záhy se ukázalo, že to nebyla marná snaha. Na vozidlo upozornil prostřednictvím linky 158 člověk, který ho díky zveřejněnému snímku poznal.

Odcizený vůz se vrátil majiteli

Zcizený vůz byl vypátrán v Karmelitské ulici v Praze 1. Dvaačtyřicetiletý muž, který se ve vozidle nacházel měl nejen platný zákaz řízení, ale také bohatou trestní minulost. Policisté ho omezili na osobní svobodě a následně převezli na policejní služebnu.

Krádež vozidla v Praze 5. | Video: Policie ČR

„Kriminalisté zabývající se objasňováním automobilové kriminality muže obvinili ze spáchání trestného činu krádež, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Obviněný se kriminalistům ke krádeži přiznal,“ sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová. „Odcizené vozidlo policisté vrátili zpět majiteli,“ dodala mluvčí.