Hledaná dvojice přišla 13. března do velkotržnice přibližně v půl čtvrté odpoledne. Ze záznamu bezpečnostních kamer je zřejmé, že nejprve prochází areálem a prohlíží si vystavené a nabízené zboží.

Policie pátrá po zlodějích z tržnice. | Video: Policie ČR

Přibližně po dvaceti minutách odcizí z jednoho z velkoskladů ovoce a zeleninu v hodnotě bezmála dvou tisíc korun. To ale zřejmě zloděje neuspokojilo, a tak po tržnici slídili dál, až deset minut po šestnácté hodině došli ke kancelářím v neveřejné části tržnice. Do těchto prostor vstoupili a odcizili odtud malý příruční trezor ve kterém bylo 400 tisíc korun v hotovosti. S ním i ukradenou zeleninou pak zmizeli neznámo kam.

"Jelikož se hledané zachycené na záběrech bezpečnostních kamer zatím nepodařilo ztotožnit, vypátrat a zadržet, prosíme nyní o pomoc širokou veřejnost. Pokud kohokoli z hledaných poznáváte, znáte jejich totožnost, případně místo jejich pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158," požádal mluvčí pražské policie Tomáš Hulan o spolupráci širokou veřejnost.