Když odpoledne kurýr jídla vyzvedával objednávku v jednom z podniků na Václavském náměstí, udělal zásadní chybu, když se spolehl na slušné vychování svých spoluobčanů a horské kolo za třicet tisíc, na kterém přijel, na okamžik zanechal u vchodu, aniž by ho zabezpečil. 

Toho využil muž, který na nic nečekal, nasedl a jal se ujíždět napříč náměstím. Okradený kurýr ale také nezaváhal a s křikem: „Ukradl mi kolo, zastavte ho!” vyrazil za zlodějem.

Muž skončil v rukou policejní hlídky

Nenechavec zřejmě nepočítal s tak rychlou a aktivní reakcí okradeného, tak raději po několika metrech kolo zahodil a dal se na útěk. V tom okamžiku se ukázalo, že zdaleka ne každý odvrátí zrak a spěchá dál, když je druhý v nesnázích. Náhodný kolemjdoucí bleskově zareagoval a prchajícího chmatáka srazil k zemi.

Zdroj: Youtube

Zároveň se do zneškodnění uprchlíka zapojil i další muž, policista v civilu, který ho zadržel do chvíle, kdy kolem projížděla policejní hlídka, které výtečníka předal. „Pro podezření z krádeže si 32letého muže převzala přivolaná hlídka Policie ČR,” dodala k případu mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.