Dva hledaní přišli do obchodu druhého února v osmnáct hodin, kdy se po celou dobu chovali jako zcela běžní zákazníci. Procházeli se mezi regály a okukovali vystavené zboží.

Policie hledá zloděje hodinek. | Video: Policie ČR

První z hledaných se pak zastavil u stojanu s chytrými hodinkami, které si jakoby prohlížel. "Přitom je ale zřejmé, že už v tu chvíli pracoval na odstranění jejich zabezpečení, které takzvaně načal," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Nicméně aby nestál u stojanu příliš dlouho a nestal se tak podezřelým, po chvilce odešel k dalším regálům.

Nechali je okapat

V tu chvíli přišel na řadu jeho parťák, který odstranění zabezpečení dokončil. Avšak ani on hodinky v tu chvíli ještě neodcizil. "S kolegou je nechali takzvaně okapat, aby měli jistotu, že je někdo nesleduje a nechytí je přímo při činu," dodal.

Pro vyhlédnuté hodinky se vrátil druhý z nenechavců přibližně o půl hodiny později, kdy už měl vše předpřipravené. Hodinky proto v klidu vzal, uschoval, prošel kolem pokladny, jako by nic a odešel neznámo kam.

Policisté se v prvopočátku snažili hledané ztotožnit, vypátrat a zadržet vlastní činností, avšak neúspěšně. "Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Prosíme každého, kdo zná totožnost hledaných, případně místo jejich pobytu či pohybu, aby nám tyto informace předal prostřednictvím linky tísňového volání 158," požádal Hulan veřejnost o pomoc.