Úlohy měli členové rozděleny; jeden z nich dělal řidiče, dva kradli a čtvrtý hlídal. V několika případech byla skupina při krádeži odhalená bezpečnostní agenturou, která obchod hlídala.

Napadení ochranky v Karlíně

Zdroj: Policie ČR

Pří útěku se podezřelí nebáli použít proti ochrance fyzické násilí. Několikrát museli členové bezpečnostní agentury po jejich útocích vyhledat lékařské ošetření. V případě, který se stal v pražském Karlíně, jeden z podezřelých dokonce napadl ochranku paralyzérem a vyhrožoval, že ji nechá zabít, pokud ho nepustí. Kriminalisté do současné chvíle evidují desítky případů páchaných na území hlavního města Prahy a škoda nebyla zatím vyčíslena.

Podezřelý mladík zanechává tašku s atrapou pod lavičkou na Masarykově nádraží.
Na Masarykově nádraží nastražili falešnou bombu. Byli zvědaví, co se bude dít

Policisté trojici recidivistů zadrželi 21. června večer, když se zrovna vracela z obchodu, ze kterého odcizila desítky kusů zboží.  Auto řídil třiatřicetiletý muž, který byl v celostátním pátrání a měl vyslovený platný zákaz řízení. Provedeným testem na přítomnost omamných a psychotropních látek kriminalisté zjistili, že je podezřelý pod vlivem drog. 

Zadržení gangu

Zdroj: Policie ČR

Na místě spolujezdce seděla devětadvacetiletá žena a na zadní sedačce, pětatřicetiletý muž. Protože se oba při zatýkání vzpouzeli, museli být zpacifikováni. Policisté při prohlídce vozidla nalezli v zavazadlovém prostoru odcizené zboží.

„Následně byli všichni tři omezeni na osobní svobodě a převezeni na policejní služebnu," informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Policie hledá zloděje, kteří vykradli kancelář a pět bytů.
Z kanceláře firmy vzali zloději klíče od 160 bytů. Pět z nich „navštívili"

Pro čtvrtého ze skupiny si policisté přijeli do místa jeho bydliště. Muž zrovna stál na chodníku a vyhlížel partu svých „kumpánů“. Jaké překvapení pro něho bylo, když se místo nich objevili policisté…

„Všichni čtyři jsou v současné chvíli obviněni ze spáchání trestného činu krádež a někteří z nich i z trestných činů výtržnictví, vydírání a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Nejstarší z obviněných byl umístěn do vazební věznice a zbylí tři jsou stiháni na svobodě," uzavřela Siřišťová.