Na vůz Peugeot 307, ve kterém seděl, upozornil dotyčný sérií dopravních přestupků. Stalo se to ve čtvrtek odpoledne ve Spálené ulici v centru metropole. Jak v pátek uvedla Andrea Zoulová z ředitelství pražské policie, svou jízdou tam ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu.

„Projížděl zákazem vjezdu a objížděl stojící tramvaj zleva,“ přiblížila Zoulová prohřešky, kterých si všimla hlídka dopravní policie – načež jeden z jejích příslušníků dával pokyny k zastavení. „Muž však výzvy neuposlechl – naopak zrychlil a řítil se na policistu. Ten uskočil na poslední chvíli,“ přiblížila Zoulová dramatické momenty.

Těm ale ještě nebyl konec. Ve zběsilé jízdě řidič pokračoval – přičemž v Ostrovní ulici ohrozil chodce. Dojel až do nedaleké Krocínovky, kde zastavil a od auta utekl.

Pokud si myslel, že na policisty vyzrál a vzhledem k tomu, že auto je kradené, nevede k jeho vypátrání žádná stopa, šeredně se spletl. Pirátovi na volantem se kriminalisté dostali záhy na stopu – a ještě téhož dne spadla klec. Podezřelý byl zadržen v Praze 8.

Prozatím vyslechl obvinění z násilí proti úřední osobě – policejní detektivové ale prověřují jeho případnou další trestnou činnost. Zjišťují především, jakým způsobem se dostal k odcizenému vozidlu.