Na samém počátku byla osudnou sobotu krádež kabelky, připomněl Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Neznámý pachatel ji majitelce odcizil kolem třetí hodiny ráno v Rečkově ulici v Praze 3, když využil její chvilkové únavy a nepozornosti," konstatoval.

close Policie pátrá po mladíkovi, který platí kradenou kreditní kartou. zoom_in Právě kartou, která pocházela z této kabelky, v ranních hodinách zaplatil hledaný mladík, a to dokonce opakovaně; krátce po krádeži s ní objel shopy hned na pěti benzinových pumpách v Praze 3 a Praze 10 a utratil přes dva tisíce korun. „Spolu s odcizenou kabelkou se tak škoda vyšplhala na částku přesahující pět tisíc korun," uvedl Daněk.

Případem se zabývají policisté z Jarova. „Nemohou vyloučit, že krádež kabelky a platba kartou spolu úzce souvisí. Tedy – že mladík, který odcizenou kartou platil, může být sám i pachatelem krádeže," konstatoval Daněk. Už z počínání podezřelého je ostatně zřejmé, že musel vědět, že drží v ruce kradenou kartu.

Nakupoval víckrát za nižší částky, aby nemusel při placení zadávat PIN kód – a snažil se objet co nejvíce pump (jiné provozovny, kde mají nad ránem otevřeno, by hledal obtížně) ve zjevné snaze získat zboží za co nejvíc peněz ve zjevné snaze stihnout to dřív, než bude karta zablokována.