Potřebné informace o obrazech by mohly přijít od odborníků; nejspíš z okruhu obchodníků s uměním.Možná by s hledáním odpovědí mohli pomoci všímaví občané, soudí policisté zkoumající okolnosti krádeže. V pátek proto zveřejnili fotografie zmizelých děl a obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc. Pachatel si z domu v ulici pplk. Sochora odnesl tři kousky, informovat Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie.

„Jedním byl abstraktní obraz od malířky Jičínské, autorem dalších dvou, taktéž abstraktních, je malíř Novotný," konstatoval s tím, že způsobená škoda se blíží 300 tisícům korun.

O pomoc při pátrání po ukradených dílech žádá policie podle Hulanových slov širokou veřejnost – očekává nicméně, že ke kořisti z velké obrazové krádeže se nejspíš nedostane hned tak někdo.

Potřebné informace o obrazech by mohly přijít od odborníků; nejspíš z okruhu obchodníků s uměním.Potřebné informace by tudíž mohly přijít od odborníků; nejspíš z okruhu obchodníků s uměním.

Hulanova výzva je nicméně cílena na každého: pokud byste kdokoliv věděl, kde se mohou ukradené obrazy v tuto chvíli nacházet, nebo pokud jste se setkali s osobou, která je nabízela k prodeji, předejte tyto informace policistům prostřednictvím linky tísňového volání 158."