Byl pátek odpoledne a pořádná zima. Mladý nálezce krabici sebral a odnesl ji na služebnu městské policie Prahy 11. Štěněte ujali strážníci, kteří povolali odbornou pomoc z trojského útulku. Tam také fenka skončila – pokud ale bude mít štěstí, nezůstane v kotci dlouho. Po poskytnutí potřebné péče a uplynutí karantény ji útulek stejně jako další nalezence, kteří se stali jeho chovanci.

Zvířata, která jsou k mání, lze spatřit na webových stránkách útulků Městské policie Praha www.upozpraha.cz.

V krátké době jde již o druhý případ, kdy se necitlivý chovatel podobně drsným způsobem zbavil maličkého štěňátka – patrně vánočního dárku, který se postupem času v domácnosti omrzel. Na dvouměsíční fenku, která v útulku skončila poté, co ji majitel zaŽižkově vyhodil do kontejneru na sběr plastů (a měla obrovské štěstí,že zaslechnuté kníkání v noci na první únorovou sobotu přimělo jednoho z kolemjdoucích k tomu, aby do kontejneru nahlédl), dokonce před útulkem stála fronta zájemců; ti si pak odnesli i další štěňata.

A je tomu jen pár dnů, co řidič tramvaje nalezl na konečné stanici ve voze odloženou krabici s kočkou – podle odhadu zhruba pětiletou – doplněnou vzkazem:„Jsem tvoje Máša." Ta v úterý odpoledne putovala do útulku v Dolních Měcholupech.