K 30letému muži, který byl nakonec zklidňován kvůli tomu, že se jednoho ze strážníků snažil praštit, původně svědek přivolal hlídku z Prahy 5 do ulice Nad Palatou s tím, že dotyčný se chová nějak podivně – a vypadá to, že by měl snahu vniknout do některého ze zaparkovaných aut.

Tři balíčky pervitinu 

Muž odpovídající popisu, kterého hlídka zastihla už v ulici Pod Hybšmankou, se při předkládání dokladů choval zmateně a chvílemi hovořil nesouvisle. Strážníky zaujala jeho slova o tom, že chtěl auta ukrást – a pak hlavně moment, kdy během rozhovoru vytáhl z kapsy kalhot mobil a tabatěrku. „Svoji lásku," odpověděl na otázku, co v ní má – načež vytáhl tři sáčky s bílým práškem. S pervitinem, jak se posléze ukázalo.

Nalezený pervitin.

Zabral až kasr 

K obsahu plastových pytlíků se ovšem již vyjádřit odmítl – a schoval je do ruky. Následovala výzva, aby pytlíčky položil na zem, na což muž reagoval útěkem. Když se strážníci pustili za ním, všechny tři sáčky odhodil.

Pak se zastavil, otočil se – a jednoho ze strážníků se snažil praštit pěstí do obličeje. V takové chvíli zpravidla dojde na zákrok s použitím síly – ani tahle situace nebyla výjimkou.

Muže, jehož agresivita rostla, se však nedařilo zpacifikovat ani za použití hmatů a chvatů. Zabral až kasr – tedy použití slzotvorného prostředku. Následně zacvakla pouta. Kvůli použití slzného spreje došlo i na přivolání sanitky. Na místě zasahovali rovněž policisté, kteří se věcí se nadále zabývají.

Čtěte také: Mladá žena řádící u Muzea napadla hlídku strážníků