Primárně se zaměřili na kontrolu nočních barů, hudebních a tanečních klubů v centru města. V průběhu noci proběhla přibližně desítka kontrol, mezi nimiž byly i kontroly čtyř velkých provozoven. 

Zdroj: Policie ČR

Pražští hygienici v průběhu kontrolní akce zaznamenali v některých klubech ze strany provozovatelů  porušení mimořádných opatření. Byl porušen zákaz tance a shlukování hostů, v některých klubech nebylo dodrženo rozmístění stolů a hostů v provozovně tedy rozestupy 1,5 metru mezi stoly a maximální počty hostů u stolu.

Zábava v barech - ilustrační foto.
Hlavně netancovat! Hygienici s policisty chystají zátah na kluby kvůli covidu

V jednom klubu zjistili nedostatek dezinfekčních prostředků pro zákazníky a nezajištění dostatečné osvětové informovanosti hostů u vstupu do provozovny a v provozovně o nutnosti dodržovat mimořádná opatření. V některých klubech pak byla překročena kapacita povoleného počtu hostů, kdy jejich počet převyšoval počet míst k sezení.

V průběhu noci bylo zkontrolováno bezmála pět set lidí. „Více než čtyřicet osob z důvodu přestupkového jednání policisté na místě vyřešili v příkazním řízení, v drtivé většině se jednalo o neprokázání tzv. negativity při vstupu do provozovny. Celková částka uložená v příkazním řízení přesáhla dvacet tisíc korun," informovala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Ilustrační foto
Mejdan nad Prahou. Policisté překazili večírek na střeše obchodního domu Kotva

„Pět přestupků vyřešili pracovníci hygieny oznámením do správního řízení. Ve dvou dalších případech vyřešili policisté přestupek na úseku cizineckého zákona taktéž v příkazním řízením," doplnila. Podle informací Pražského deníku by se akce mohla opakovat v noci ze soboty na neděli.

V klubech či diskotékách je už povolena hudební produkce, dál je ale v těchto zařízeních zakázáno tančit. Tanec je totiž podle hygieniků typ fyzické aktivity, kde se při počtu relativně vysokého množství lidí na jednom místě koronavirus velmi snadno šíří.