Ve čtvrtek kolem šesté hodiny podle oficiálního twitterového účtu Policie ČR údajně začal velmi dramatický incident, a to banálním střetnutím rameny ve vestibulu na Floře. Muži se následně přesunuli do prostor obchodního centra Atrium Flora, kde začala téct krev. A to hodně krve. „Podezřelý byl na místě zadržen a poškozený skončil v nemocnici,“ napsali policisté na sociálních sítích.

| Video: Youtube

„Zraněný muž skončil v péči pražských záchranářů. Utrpěl vážná bodná poranění a masivní krevní ztrátu. Záchranáři ho museli uvést do umělého spánku a zaintubovat ho. Po poskytnutí intenzivní lékařské péče byl zraněný muž ve vážném stavu převezen na ARO vinohradské nemocnice,“ informoval Týdeník policie. Podle agentury Aktu.cz do příjezdu záchranné služby poskytovali první pomoc zraněnému svědci incidentu.  

To už na hranici Vinohrad a Žižkova přijelo několik policejních hlídek a vyslány byly rovněž posádky zdravotnické záchranné služby hlavního města. „Podezřelého podle informací z místa měla zadržet ostraha. Přivolaní policisté ho spoutaného převezli na služebnu,“ pokračuje Týdeník policie.

Média spekulovala, že napadený je černoch

Novinky.cz píší o tom, že napadeným má být černoch. O cizinci tmavé pleti se zmiňuje také Aktu.cz. Informaci však mluvčí pražské policie Jan Daněk nepotvrdil. Nelze tedy zatím mluvit o rasově motivovaném útoku. Dobře informovaný Týdeník policie však uvedl, že útočník je Čech a také zraněný muž mluvil před uvedením do umělého spánku rovněž česky. „Jeho totožnost ale v současné chvíli policisté zjišťují,“ doplnil web Týdeníku policie.

Místo činu bylo ihned obehnáno páskami. V prvním podzemním podlaží nákupního centra Flora bylo všude na podlaze velké množství krve. Kriminalisté vyšetřují okolnosti případu. Došlo samozřejmě i na výslech svědků.

Muži se neznali, oba jsou Češi

„Byl jsem u toho, zvláštní bylo, že ten pobodaný byl ten, který to vyprovokoval, běžel za ním po schodech a pak na něho na Flóře skočil, mohlo se jednat o sebeobranu,“ spekuluje ve facebookové diskuzi jeden z přítomných lidí.

„Ve věci kriminalisté zahájili trestní stíhání dvadvacetiletého muže pro trestný čin vražda ve stádiu pokusu a podali podnět na jeho vzetí do vazby. Podle všeho se muži neznali a spouštěčem incidentu bylo, že se srazili na nástupišti v metru. Oba jsou české národnosti,“ sdělili policisté v pátek dopoledne na Twitteru.