Policista z místního oddělení Kyje byl vyslán v neděli před devatenáctou hodinou k zadokumentování krádeže jízdního kola, ke kterému došlo na parkovišti před obchodním centrem Černý most. Kolo bylo před odcizením umístěné na střešním nosiči vozidla.

Policista dopadl zloděje kola krátce po krádeži. | Video: Policie ČR

Při návratu zpět na svou základnu uviděl na autobusové zastávce Na Svěřence v Horních Počernicích dvě osoby, kdy jedna z nich seděla na kole, které odpovídalo popisu toho právě odcizeného z parkoviště.

Policista hned zastavil své služební auto a rozhodl se oba lidi zkontrolovat. Jakmile ho muž na kole spatřil, snažil se na něm ujet.

"To se mu však nepovedlo a muž zákona ho za použití hrozby namířenou střelnou zbraní zadržel a zpacifikoval," informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Když se policista chlapíka zeptal, kde ke kolu přišel, řekl mu, že ho našel. "Podezřelý měl s sebou další tašky, ve kterých měl mimo jiné i větší množství nářadí, které, s největší pravděpodobností, využíval při páchání další trestné činnosti," doplnila mluvčí.

Jízdní kolo za více než sedmdesát tisíc korun bylo navráceno zpět šťastnému majiteli.