O dvou nalazených sotva týden starých štěnat v Praze 9 psala v tiskové zprávě městská policie v polovině listopadu. Po měsíci přibyl další pár, který se jim podle mluvčí Ireny Seifertové velmi podobá. „Stejná je barva a typ srsti – černá s bílými znaky, stejné stáří – nyní šest týdnů, shoduje se i váha všech štěňátek – cca dvě a půl kila,“ líčí mluvčí Seifertová.

Fenku nalezli strážníci rovněž na území deváté městské části - jen zhruba tři minuty jízdy autem od předchozího nálezu. Pejsek byl v nákupní tašce na tramvajové zastávce Husinecká v Praze 3. „Vše nasvědčuje tomu, jako by 'chovateli' došla trpělivost s dalšími štěňaty z jednoho vrhu. Všechna čtyři štěňata jsou v péči ošetřovatelů, a pokud vše proběhne bez komplikací, mohla by být předána novým laskavějším majitelům na přelomu roku,“ dodala mluvčí pražských strážníků.

Ještě podivněji vypadá způsob, jakým se majitel zbavil samečka křečka zlatého v Praze 14. Křeček v kleci totiž zůstal viset na stromě a večer si jej všimla kolemjdoucí žena. „Strážníci ho ze stromu v Maňákově ulici sundali a předali kolegům z odchytové služby. Že by zvíře v mrazivém počasí dlouho nežilo, je zřejmé. K majiteli zvířete se nepodařilo zjistit žádné údaje,“ konstatovala Seifertová.