Necelou hodinu po půlnoci nejprve přišel na řadu podnapilý šofér. Upozornil na sebe dopravním přestupkem. Na okraji Karlova náměstí totiž zastavil přímo v křižovatce s Žitnou ulicí, aby nechal nastoupit spolujezdkyni. Řešení přestupku ale ukázalo, že 44letý šofér rozhodně není způsobilý k řízení. Byl z něj totiž výrazně cítit alkohol. Hlídka městské policie ho proto vyzvala k dechové zkoušce, což však dotyčný odmítl. A v té chvíli se do strážníků začal slovně navážet jeho spolujezdec.

Opilého řidiče převzali přivolaní příslušníci Policie ČR, kteří na místo mezitím dorazili. Těm už dýchnout neodmítl. A přístroj potvrdil podezření: na displeji se objevila hodnota 2,8 promile. Muže podezřelého ze spáchání trestního činu – konkrétně z ohrožení pod vlivem návykové látky – odvezli policisté na služebnu.

Skončený zákrok ale nenechal chladným opuštěného spolujezdce. Ten zastavil služební vozidlo strážníků, jehož posádka nadále hlídkovala na Karláku, zprudka otevřel dveře a na strážníky se osopil. Nebývale sprostě a hulvátsky. Z jeho výlevů vyplynulo, že ke strážníkům nechová pražádnou úctu a hrozí jim fyzickým útokem.

Střážníka škrtil

Od slov pak nebylo daleko k činům. Jednoho ze strážníků popadl výtržník za uniformu a snažil se ho vytáhnout z auta. Výzvy ke zklidnění nevnímal, ba spíš naopak. Vysvlékl se do půl těla. Snad si myslel, že je v ringu. Pak se ale dopustil nedovoleného chvatu – vrhl se na strážníka a začal ho škrtit, přičemž mezi zuby neustále drtil kletby i výhrůžky zabitím.

Hlídce nezbylo než muže rázně zpacifikovat. Také on v poutech zamířil na policejní služebnu – a rovněž jako podezřelý ze spáchání trestného činu.