V sobotu v půl jedné ráno projížděli policisté z místního oddělení Smíchov kolem nákupních center na Andělu v Praze 5. Při tom si všimli potyčky dvou mužů před tamní provozovnou rychlého občerstvení. V tu samou chvíli hlídkovali na stejném místě i strážníci městské policie.

Převoz podezřelého | Video: Policie ČR

Obě složky okamžitě spojily síly a proti dvojici mužů zakročily. Okamžitý zákrok byl na místě především proto, že jeden z aktérů vyhrocené situace měl v ruce nůž, kterým již stihl svého soka zranit v obličeji.

"Tento rychlý a profesionální zákrok policistů a srážníků jednoznačně zabránil čemukoli mnohem horšímu, možná až fatálnímu. Zraněný muž následně skončil v péči přivolaných záchranářů, kteří ho museli k ošetření transportovat do nemocnice. Útočník putoval na policejní služebnu pro podezření z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví," uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

U obou aktérů této dramatické situace provedli policisté orientační dechové zkoušky a také testy na přítomnost omamných a psychotropních látek. Ty prokázaly jednak to, že oba zúčastnění jsou pod vlivem alkoholu, a u podezřelého navíc i přítomnost drog.

"Celou událost nyní prozatím prošetřují policisté z místního oddělení Smíchov. Ti musí zjistit, co se ve skutečnosti na místě stalo a co předcházelo dramatickému závěru celé situace. A teprve podle závěru těchto zjištění mohou policisté konstatovat, zda se někdo dopustil protiprávního jednání a jakého. Proto nyní nemůžeme vyloučit, že si ve finále převezmou prošetřování události do své kompetence kriminalisté," uzavřel Hulan.