Vše se odehrálo kolem 7. hodiny ráno. Třiadvacetiletý muž kovovou tyčí několikrát uhodil do čtecího zařízení trezoru. Na místě ho ihned zpacifikovala ochranka, která trezor neustále hlídá.

„Případ si převzali kolegové z místního oddělení, kteří vyšetřují, proč to muž udělal. Zda chtěl trezor jen poškodit nebo ho vykrást," sdělil Deníku policejní mluvčí Richard Hrdina.

K případu se vyjádřil i přímo Kazma na svých sociálních sítích. „Ano, dnes ráno v 6:57 se nám někdo pokusil nabourat do trezoru. Ochranka ho zpacifikovala a útočník byl předán policii ČR. Nekažte hru ostatním, nestojí to za to," uvedl na svém profilu sociální sítě X (dříve Twitter).

Kazma svůj trezor umístil na Výstaviště jako součást jeho nového filmu Onemanshow: The Movie, který právě běží v kinech. Lidé mohou soutěžit o jeden milion dolarů, který je v trezoru ukryt.

Návod soutěže je uvedený na webových stránkách miliondolaru.cz. Soutěžící musí být starší osmnácti let. Kdo chce zkusit štěstí a milion dolarů vyhrát, musí podle pravidel jít na film Onemanshow: The Movie, kde zdarma k lístku dostane hrací kartu. Ve filmu poté najde návod na rozluštění šifry. Ve filmu jsou také ukryty různé indicie. Šifra je vyobrazena na betonovém monumentu v Lysé nad Labem, který na místě vznikl již na konci června.

Kazmův trezor s milionem dolarů na Výstavišti v Praze.