Strážníci přitom měli jasno v odhadu: nejspíš to lze přičítat alkoholu. Podezření potvrdila dechová zkouška: oba kontrolovaní, z nichž ani jeden podle slov Ireny Seifertové z centrály městské policie není plnoletý, nadýchali kolem dvou promile.

Školák vypil několik piv

„Strážníci navíc zjistili, že jednoho z nezletilých mladíků řešili pro opilost již v úterý večer," konstatovala Seifertová. Ve středu městská policie zveřejnila informace o 13letém chlapci, který krátce po osmé večer zvracel na náměstí Organizace spojených národů.

Školák, který nadýchal 1,26 promile, přiznal, že se mu udělalo špatně poté, co vypil několik piv. Odmítl ovšem říci, kde a za jakých okolností se k alkoholu dostal. Syna si domů odvezl přivolaný otec, který odmítl nabídku na asistenci záchranné služby.

V potravinách došlo k výtržnosti

V úterý večer to ovšem na Černém Mostě nebyl ojedinělý případ. Hlídka strážníků z Prahy 14 zasahovala také v Digrýnově ulici, kam byla přivolána kvůli rozruchu v prodejně potravin. Dva mladíci se tam navzájem pošťuchovali tak vehementně, až shodili regál se zbožím.

Sice utekli, ale strážníci v souvislosti s tímto incidentem našli 14letého školáka, který byl podle Seifertové zjevně opilý. Se strážníky odmítl spolupracovat – a navíc prý vystupoval agresivně a vulgárně. Sprostý byl údajně i na svou matku, která si ho přišla vyzvednout na policejní služebnu. „Na její osobu mladý muž nešetřil vulgárními výrazy," konstatovala Seifertová již ve čtvrtek.

Aktuální záležitostí se zabývá policie – a podobně jako předchozí případy ji také řeší radniční úředníci z oddělení sociálně právní ochrany dětí.