Případ se odehrál v první polovině prosince roku 2016. Stejskal se dostal do konfliktu se dvěma muži, kteří parkovali na místě pro invalidy. Když ředitel ověřoval identitu řidiče, situace nabývala na intenzitě a došlo k potyčce. Stejskal potom údajně vzal jednomu z mužů mobil ze strachu o vlastní bezpečnost.

Muže stíhá policie

Státní zástupkyně Zdeňka Galková pak Stejskala obžalovala ze zneužití úřední osoby. Policie v rámci svého vyšetřování prověřovala i to, že Stejskal měl telefon rozbít, když ho hodil do auta. Ovšem ukázalo se, že se nic takového nestalo.  Ze zajištěných důkazů je zřejmé, že k poškození předmětné věci nemohlo dojít způsobem, který osoby uvádí,“ uvedl pro server policejní mluvčí Tomáš Hulan. Oba muže stíhá od 18. ledna policie a za lež jim hrozí tři roky za mřížemi. „Tyto osoby jsou nyní obviněny z trestného činu křivé obvinění,“ dodal pro Lidovky Hulan.

Obviněná soudkyně 

Podle serveru vyšetřuje případ stejný kriminalista, který navrhl Stejskalovo obvinění. Právě kvůli obvinění byl Stejskal zbaven své funkce. „Já jsem to, že lžou, věděl od samého počátku. Ale prostě na to dlouhou dobu nikdo neslyšel,“ uvedl Stejskal serveru k obvinění obou mužů, které ale zvrat v kauze nepřineslo.

Ředitel byl potrestán v listopadu, kdy mu soudkyně Helena Králová udělila pokutu ve výši 20 tisíc. Stejskal si ovšem podal tzv. odpor a případ se musí znovu projednat a sám ředitel musí počkat, protože sama Králová je obviněna v řadě jiných kauz.

Napadení Stejskala 

Při zákroku z roku 2016 se pak skutečně prokázalo, že muž parkoval na místě pro invalidy a měl u sebe falešný průkaz pro tělesně postižené. Padělání průkazu už v minulosti řešil Úřad městské části pro Prahu 1. Navíc sám Stejskal přišel k újmě, když ho jeden z mužů při zákroku napadl.

 „V jednom okamžiku otec chytil obviněného (Stejskala) za oděv pod krkem a udeřil ho rukou do brady, zachoval si obviněný profesionální přístup,“ uvedla pro Lidovky.cz státní zástupkyně Galková.