K tomu ale nedošlo. Kvůli vznesené námitce podjatosti soudce předseda senátu Jiří Říha hlavní líčení odročil. Prozatím na neurčito; nový termín tedy není stanoven.
Obžalovaní muži, kteří se zpovídají z porušování závazných pravidel hospodářského styku a porušování povinnosti při správě cizího majetku, podle výsledků ročního vyšetřování detektivů protikorupční policie neoprávněně zvýhodnili při přidělování několika zakázek spojených s opencard společnost Haguess – vybranou navzdory tomu, že nesplnila podmínky zadávací dokumentace – což mělo mít za následek způsobení vysoké škody. Kvůli údajně nevýhodným smlouvám, uzavřeným v letech 2006 a 2007, prý městský rozpočet přišel zhruba o 70 milionů korun.
Ve hře je až osm let vězení
V případě uznání viny může být ve hře až osm let vězení. Na verdikt ale bude třeba počkat. Nyní dojde na řešení výhrad státní zástupkyně Dagmar Máchové. Té se nelíbí, že manželka soudce Říhy zastupuje jednoho z obžalovaných v jiné kauze, taktéž spjaté s opencard. Státní zástupkyně proto vznesla námitku podjatosti. Tu sice senát zamítl s tím, že se podjatý necítí proti tomuto rozhodnutí ale žalobkyně podala stížnost, o níž musí rozhodnout Vrchní soud v Praze. Teprve po jeho výroku dojde na organizování dalšího postupu v projednávání věci. Samotná stížnost sice nemá odkladný účinek, soud ale přesto raději jednání odročil. Pro jistotu raději si che počkat na výrok vyšší instance, a todíž se zahájením procesu počká.
I poté, co se soudní jednání rozběhne ať už před kterýmkoli senátem bude trvat nejméně několik týdnů, než se soud dobere k rozhodnutí. Kvůli složitosti kauzy, jejíž vyšetřovací spis čítá několik tisíc stran, se totiž proces protáhne.
V kauze běží i nové stíhání. Dohady kolem karty opencard, která je nečastěji využívána jako nosič elektronických kuponů na městskou dopravu, ale může fungovat taká jako průkazka do knihovny, posloužit k placení parkovného a zajišťovat svým držitelům poskytnutí slev na vstupném, neutichají ani v současnosti. V břenu přineslo šok obvinění desítky současných radních včetně primátora Bohuslava Svobody v souvislosti s údajným porušením předpisů o pravidlech hospodářské soutěže. Policejní detektivové mají výhrady k loňské zakázce, kdy jako dodavatel byla vybrána společnost Haguess v takzvaném jednacím řízení bez uveřejnění – tedy oslovením jednoho dodavatele, aniž bylo vypsáno výběrové řízení, do něhož by se mohly hlásit i další firmy. Zatímco podle policie to zavání nejen porušením zákona o hospodářské soutěži ale i porušováním povinností při správě cizího majetku, radní nařčení z nezákonností odmítají.