„V dané věci vyšetřovatel podal státnímu zástupci návrh na podání obžaloby,“ řekl médiím policejní mluvčí Tomáš Hulan. „Návrh byl doručen na zdejší státní zastupitelství 1. března 2018,“ potvrdil Richard Petrásek, obvodní zástupce pro Prahu 6. Policie však nechtěla jména ani funkce obžalovaných blíže komentovat. Podle informací médií by se mělo jednat o dva vedoucí pracovníky Pražských vodovodů a kanalizací.

Případ z roku 2015

Policisté museli vyslechnout stovky lidí, kteří se připojili k trestnímu stíhání jako poškození. To vyšetřování značně protáhlo.

Případ se stal ve dnech od 24. do 28. května 2015, kdy bez vody zůstali lidé z Bubenče a Dejvic. Kvůli kontaminované vodě onemocněly přes čtyři tisíce lidí. 33 z nich skončili v nemocnici. Hygienici potom nařídili plošné očkování dětí do 15 let proti žloutence typů A. Podle Prahy 6 se odstávka dotkla 18 tisíc obyvatel.

Obvinění (muž a žena) údajně nedodrželi postupy před opětovným připojením opraveného vodovodního řádu do sítě. PVK hned po havárii uvedly, že ji způsobily průsaky z kanalizace. Sondy ukázaly nestandardní křížení vodovodního a kanalizačního řádu, které porušovalo normu.