Člen katarské královské rodiny Hámid bin Abdal Sání dostal v nepřítomnosti trest, který má již odpykaný pobytem v české vazbě v letech 2004 - 2005. Za pohlavní zneužívání, kuplířství, svádění k pohlavnímu styku a ohrožování mravní výchovy mládeže, obdržel 11 měsíců a osm dnů vězení.

Aktuálně již tedy katarský princ není trestně stíhaný a nevztahuje se na něho mezinárodní zatykač. Má tedy otevřeny dveře k cestám prakticky do celé Evropy, aniž by mu hrozilo zadržení, což může být důležité – lidé z jeho kruhů totiž v případě zdravotních obtíží rádi vyhledávají evropské lékaře.

Vyhoštění na neurčito

Do jedné země ovšem Sání nesmí ani nyní – do České republiky. Součástí verdiktu soudkyně Ivy Fialové, proti němuž se ani jedna ze stran neodvolala, je totiž i vyhoštění na neurčito.

Kauza, která po deset let budila pozornost a emoce a do níž vstoupili i politici Pavel Němec (ministr spravedlnosti, jenž Sáního vydal ke stíhání do Kataru, kde však trestní řízení podle našich pravidel nepokračovalo) a Václav Klaus (svou prezidentskou amnestií anulující stíhání ve vztahu k některým dívkám) definitivně skončila.

Čtěte také: Katarský princ dostal trest, který už odseděl ve vazbě