V případu je obviněna víc než desítka lidí. Policisté tvrdí, že organizovaná skupina systematicky obsadila klíčové pozice v dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky.
Obvodní soud pro Prahu 9 v červnu poslal do vazby pět z obviněných, Hlubučka, Redla, Augustina, Kosa a Zakaríu Nemraha. Všichni podali proti rozhodnutí stížnost, Nemrah ji ale později vzal zpět. O stížnostech rozhodl pražský městský soud již na konci července, rozhodnutí ale tehdy nekomentoval, protože ještě nebylo doručeno všem účastníkům řízení.
Kvůli případu odstoupil ministr školství a jeden ze zakladatelů STAN Petr Gazdík, europoslanec Stanislav Polčák kvůli známosti s Redlem v hnutí pozastavil členství. Seznam Zprávy také minulý týden uvedly, že nový šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek měl minimálně od roku 2012 s Redlem pravidelné kontakty.
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) uvedl, že o stycích s Redlem před jmenováním Mlejnka věděl a nevadily mu, protože vztah obou mužů byl pracovní. Jediným důvodem k Mlejnkovu odvolání by podle něj bylo to, kdyby Mlejnek nezískal prověrku na stupeň přísně tajné. Případem se bude zabývat sněmovní komise pro kontrolu ÚZSI, o situaci chce s Rakušanem mluvit v úterý i premiér Petr Fiala (ODS). Předseda ANO Andrej Babiš v sobotním komentáři pro Mladou frontu DNES uvedl, že pokud Fiala Rakušana kvůli kontaktům Mlejnka s Redlem neodvolá, vyvolá hnutí hlasování o nedůvěře vládě.
Mlejnek sdělil serveru Seznam Zprávy, že se s Redlem zná od roku 2012. Potkával se s ním údajně jednou až dvakrát ročně. V dané době pracoval Mlejnek ve firmě Techniserv, která dodává a instaluje technologické systémy a často se uchází o státní zakázky. Důvodem podle něj bylo to, že jako obchodník poptával zakázky pro svou firmu, ale žádnou jeho prostřednictvím nezískal.