Nemá ale ani korunu. Peníze z výhry v červnu roku 2010 převzala jeho známá Jana Černá, která mu prý společně s partnerem Miroslavem Šoškou nabídla, že pomohou s převzetím výhry. Tak to alespoň tvrdí bezdomovec – a také obžaloba. Podle ní dvojice skutečného výherce o peníze připravila, jen mu zajistila ubytování. Z domu v Klánovicích koupeného z výhry ale kvůli rozporům bezdomovec v květnu následujícího roku odešel – nebo snad byl vyhozen. Bez peněz…

Dvojice podnikatelů, která bezdomovce znala už dřív jako pomocníka, který za jídlo, pití a pár cigaret udělá, co je příležitostně potřeba, ale tuto verzi odmítá. Bezdomovce oba znali, pracoval pro ně – výhra je ale jejich. Prý ho totiž pravidelně posílali s penězi, aby jim vsadil sportku – a také pak ověřil výhru. A jestliže byl tiket jejich, patří jim i vybrané peníze. To, že se jako boháči o bezdomovce postarali, udělali jen dík jejich dobrotě. A také trochu kvůli pocitu, že jim vlastně přinesl štěstí… Tedy – žádná zpronevěra. Výroky obžaloby odmítají oba poškození.

V případu tak proti sobě stojí tvrzení obou stran. O tom, na čí straně je pravda, rozhoduje od středy soud. V pátek si ale spravedlnost dala pauzu. Předsedkyně senátu Michaela Pařízková odročila jednání na neurčito. Aby mohla na bezdomovce figurujícího v případu jako poškozený zadat další znalecký posudek, který by měl vnést jasno do sporů o tom, nakolik se mu dá věřit. Jednání tak bude mít nejméně dvouměsíční pauzu.