"První osobou a hlavním útočníkem je jednadvacetiletý mladík, kterému vyšetřovatel sdělil obvinění z trestných činů těžké ublížení na zdraví v souběhu s trestným činem ublížení na zdraví a z výtržnictví. Za tyto delikty hrozí mladíkovi trest odnětí svobody až na dvanáct let. Druhého, třiadvacetiletého mladíka obvinil vyšetřovatel z přečinu výtržnictví, za který mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Ani jeden z agresorů dosud nebyl trestán.

Zdroj: Policie ČR

"Stran této události je jednoznačně na místě poděkovat veřejnosti a médiím za jejich výraznou pomoc. Díky zveřejněné pátrací relaci totiž apelovalo a naléhalo jejich blízké okolí na obviněné mladíky natolik, že ti se následně přihlásili kriminalistům sami a posléze se k brutálnímu útoku i doznali," doplnil mluvčí.

Nicméně ani tak nebylo objasnění případu nic jednoduchého. Kriminalisté museli zadokumentovat, prověřit a především prokázat celou řadu různých okolností, majících s daným případem spojitost. Zároveň museli zadat řadu znaleckých posudků, především z oboru zdravotnictví a dalších tak, aby získali podklady pro správnou a relevantní právní kvalifikaci celé události.

Do volnočasové zóny za nákupním centrem přišla kolem osmnácté hodiny partička asi patnácti lidí, kteří zde začali konzumovat alkohol a chovali se hlučně. Přitom odhazovali prázdné lahve na prostranství. Na to reagovala ochranka centra, která mladé lidi vyzvala, aby si nepořádek uklidili. Některé z přítomných mladíků to zřejmě popudilo natolik, že brutálním způsobem pracovníky ostrahy napadli. Ti nakonec skončili v péči záchranářů. 

"Opravdu velice děkujeme veřejnosti a médiím za pomoc a spolupráci, které si velice vážíme," uzavřel Hulan.