První případ se odehrál ve čtvrtek 10. ledna kolem sedmnácté hodiny v knihkupectví v Sokolovské ulici. Více než dobrá četba povedenou dvojici zajímala zákaznice, která si prohlížela vystavené knihy. Konkrétně její pootevřená příruční taška. "Z tohoto důvodu se dvojice na ženu „nalepila“, a tak dlouho ji nenápadně pronásledovala, až se jedné z nich podařilo z tašky vytáhnout  peněženku se sedmi a půl tisíci korunami, platební kartou a doklady," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Zdroj: Policie ČR

O tři dny později, ve stejný čas, se ženy pohybovaly na autobusovém nádraží na Florenci. Na autobus samozřejmě nečekaly. Stejně jako v předcházejícím případě sledovaly příruční zavazadla nic netušících potencionálních obětí. V tomto případě cestující, která jen před chvílí vystoupila z autobusu. Vyčkaly na vhodnou příležitost  a v nestřeženém okamžiku jí z batohu neseného na zádech vzaly osobní doklady i s platební kartou.

"Obě tyto události jsou prošetřovány pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což hrozí v případě odsouzení až  dvouletý pobyt za mřížemi. Pokud znáte jejich totožnost, nebo víte, kde se pohybují či zdržují, neváhejte a kontaktujte prosím linku tísňového volání 158," požádal veřejnost o spolupráci Rybanský.

Policie hledá svědky těžké újmy na zdraví.
Rekonstrukce obličeje a titanová ploténka. Policie hledá svědky brutálního útoku