„Poškozená uvedla, že si ráno připravovala zboží k prodeji a nechala tašku pověšenou na klice u vstupních dveří. Bohužel ponechala vstupní dveře otevřené a tašku nehlídanou. Tohoto využil neznámý pachatel – a kabelku ze dveří ukradl," shrnul Bican známé skutečnosti. Co a jak se odehrálo, upřesňují záběry bezpečnostní kamery.

Ta zachytila neznámého muže, který nejprve procházel kolem výlohy a nahlížel do prodejny – načež během pár vteřin stačil chmátnout na dveřní kliku a z místa činu zmizet.

„Tímto svým jednáním se neznámý dopustil přečinu krádeže a způsobil škodu dosahující několika tisíc korun. V případě dopadení a odsouzení mu za toto konání hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," připomněl Bican. Aby však bylo koho soudit, je nejprve potřebné podezřelého najít. A s tím by mohli pomoci všímaví občané, věří policisté.

Zveřejnili proto kamerové záběry a doufají, že dotyčného někdo pozná – a dá vědět, o koho jde a kde ho hledat. Jakékoli informace k jeho totožnosti, pohybu či pobytu přivítá policie na lince 158; oslovit je také možné kteroukoli policejní služebnu.