V pátek se vyšetřovací tým na místo vrátil a pracoval tam celý den. Shromažďoval důkazy, hledal indicie, vyslýchal svědky. „Výsledky si ale zatím necháme pro sebe,“ řekla Deníku v pátek odpoledne mluvčí středočeské policie Soňa Budská. Podle jejích slov to platí i o všech závěrech soudních lékařů, kteří v pátek prováděli pitvu. Kriminalisté totiž mají obavy, že jakékoli informace, třebas i ke způsobu provedení činu a předpokládané době vraždy, by ve svém důsledku mohla zkomplikovat dopadení pachatele a jeho usvědčení. Ke všem okolnostem proto policisté budou zatím mlčet. „To ví jen vrah, jakým způsobem oběť zemřela,“ podotkla Budská.

Policisté zatím nehodlají komentovat ani spekulace, které se v obci vyrojily. Stařec, navzdory tomu že žil v navenek docela obyčejném domku, považovaný svým okolím za zámožného, prý v poslední době údajně čelil hned několika útokům. Dokonce ho prý někdo zamkl v pokoji, aby dům mohl prohledat. Naposledy ho podle toho, co místní říkají, dokonce měla ohrožovat blonďatá žena se sekyrou – dokázal se jí ale ubránit. S tím, co se stalo, se prý sice svěřoval lidem ve vsi – na policii se ale zřejmě neobrátil.

„Na případu se usilovně pracuje,“ ujistila Deník Budská. Prozatím však policisté nikoho nezadrželi – a vyšetřovatelé zatím nemají ani určenou osobu konkrétního podezřelého.

Čtěte také: Seniora někdo zavraždil