Na udaném místě v Čelákovicích, již před barem, policisté skutečně nalezli 23letou ženu držící v náruči svého pětiletého syna. A hned na první pohled bylo zřejmé, že žízeň skutečně nehasila vodou, která, jak známo, rozumu nekalí.

Podezření potvrdila dechová zkouška, jejíž výsledek se vyšplhal bezmála na dvě promile. Matka totiž nezaháněla žízeň, ale žal.

Žena se rozešla s přítelem 

„To že pila alkohol, nijak nepopírala; neustále vykřikovala, že do toho nikomu stejně nic není – a ani nedokázala držet rovnováhu. Uvedla, že je v těžké životní situaci, protože se rozešla se svým přítelem," přiblížila Kropáčová situaci na místě. S dodatkem, že hned několik svědků požalovalo, že v baru dítě pilo brčkem ze sklenice, kterou si objednala jeho matka.

Dočasné odebrání dítěte 

Žena v přítomnosti policistů opakovaně ztrácela balanc; dokonce několikrát spadla na zem. Bylo tedy evidentní, že aktuálně se o svého syna postarat nedokáže.

Tenhle závěr navíc potvrzovaly další její projevy, které by bylo možno charakterizovat jako hlasové – a hlasité. Došlo tedy na přivolání zástupce sociálky – orgánu sociálně právní ochrany dětí. Vzhledem k tomu, že v okolí matka neměla nikoho blízkého, kdo by se jejího syna mohl ujmout, jiné úřední rozhodnutí se ani očekávat nedalo: padl verdikt o dočasném odebrání chlapečka a jeho převezení do zařízení pro děti.

Čtěte také: Táta s malým dítětem měl upito