"V neděli kolem třetí hodiny ranní procházela skupinka osob po Havelském tržišti na Starém městě. Jednomu z nich se patrně zábava zdála nedostatečná, a proto rozbil kryt u lampy místního stánku. Toho si všiml kolemjdoucí, který událost oznámil strážníkům z Prahy 1," uvedla mluvčí pražské městské policie Michaela Teplá.

Ti poté skupinu odpovídající popisu zadrželi ve vedlejší Melantrichově ulici. Jeden z mužů, který byl zjevně pod vlivem alkoholu a choval se nejhlasitěji, měl na kloubech ruky lehké oděrky. Při snaze zjistit jeho totožnost, začal být mladík vůči strážníkům arogantní.

Táta mi pomůže

Urážel je se slovy: „S bezcennými měšťáky se nebudu bavit a zavolám si pravou policii“, na místo svým mobilním telefonem přivolal hlídku státní policie. Slovní napadání strážníků ani poté neustalo a neustále jim nadával a urážky doprovázel vulgárními gesty.

Svůj arogantní postoj završil teprve devatenáctiletý mladík údajným vysokým postavením svého otce: „Kdybyste věděli, kdo je můj táta, tak držíte hubu a necháte mě na pokoji.“ A vzápětí dodal příslib, že je svlékne z uniformy.

"Bohužel, jeho slovní etudy mu nic platné nebyly a byl převezen na místní oddělení Policie České republiky. Tam strážníci arogantnímu mladíkovi, kterému bylo naměřeno téměř 1,5 promile alkoholu, sdělili, že celá záležitost bude postoupena příslušnému správnímu orgánu pro podezření ze spáchání několika přestupků proti veřejnému pořádku.

Ten se posléze s poněkud zjihlejším tónem v hlase přiznal, že lampu skutečně rozbil, a že se choval neurvale proto, jelikož byl opilý a měl zlost," uzavřela Teplá.