Při příjezdu na místo se chlapík již v prodejně nenacházel, a tak se strážníci vydali po stopách tramvaje číslo 9, kterou dotyčný dle svědků využil. Díky výpovědi řidiče zmíněné tramvaje se muže podařilo strážníkům dostihnout v Bolzanově ulici. Podle občanského průkazu se jednalo o 39 letého muže.

"Zadržený se však sám představil jako syn Michaela Jacksona a strážníky pozval na Pražský hrad, kde mu údajně patří půlka nádvoří. Na následné otázky pak odpovídal zmateně, hovořil k fiktivním osobám a začal být agresivní. Svou agresivitu vystupňoval i přes výzvy, aby svého jednání zanechal, a tak mu za pomoci hmatů a chvatů byla nasazena služební pouta," informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Hlídka zadrženého převezla zpět na místo incidentu, kde uhradil vzniklou škodu. Nadále se však choval agresivně, hrozil všem přítomným likvidací a celkově jevil známky zhoršujícího se psychického stavu. Dechová zkouška skončila s pozitivním výsledkem přes jedno promile alkoholu. S ohledem na jeho zdravotní stav strážníci přivolali záchrannou službu, která rozhodla o jeho převozu na psychiatrii.